Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Mama Przecina Na Pół Zabawkę - Gryzak Dla Niemowlaków. To Co Kryje Się w Środku Przyprawia Ją o Dreszcze

20 stycznia 2017
przez Miss Gorilla Team   |   32,9 tys. wyświetleń
Mama Przecina Na Pół Zabawkę - Gryzak Dla Niemowlaków. To Co Kryje Się w Środku Przyprawia Ją o Dreszcze

Nieprzyjemna niespodzianka spotkała pewną matkę, która postanowiła odkryć tajemnicę zabawki swojego dziecka.

Nieprzyjemna niespodzianka spotkała pewną matkę, która postanowiła odkryć tajemnicę zabawki swojego dziecka.

Kupując dziecku zabawki powinniśmy kierować się rozsądkiem i dokładną obserwacją. Przede wszystkim muszą one być dostosowane do wieku maluchów, odpowiednio skonstruowane i bezpieczne w użytkowaniu.

Co trzecia zabawka jest groźna

Jak wynika z raportów instytucji kontrolujących, aż 1/3 zabawek na polskim rynku nie spełnia tych norm. Są one przyczyną zadławień, okaleczeń i zatruć u dzieci.

Wiele z nich jest także wykonanych z niebezpiecznych materiałów, takich jak polichlorek winylu, ołów, chrom czy rtęć. Niektóre zabawki nie są zgodne z dyrektywami Unii Europejskiej, a także nie posiadają odpowiednich ostrzeżeń w języku polskim.

To zabawki kryją w środku

Dr Dana Chianese z New Jersey, która jest dziecięcym dentystą, polecała rodzicom kupowanie żyrafy Sophie – gryzaka dla ząbkujących maluchów. Pewnego dnia postanowiła przekroić zabawkę i sprawdzić co jest w środku. To co zobaczyła wprawiło ją w osłupienie. Wewnątrz znajdowała się... pleśń!

Moje dzieci bawiły się gryzakiem z pleśnią przez kilka miesięcy

Dr Chianese dokładnie przestrzegała instrukcji i myła zabawkę mydłem pod ciepłą wodą i nigdy jej nie zanurzała. Jak sama mówi: Boli mnie serce, kiedy o tym pomyślę. Zawsze polecałam żyrafę Sophie, jako gryzak dla ząbkujących dzieci. Moje dziecko także nią się bawiło.

Po nagłośnieniu sprawy, wielu rodziców dokonało podobnego odkrycia. Po odcięciu nóg zabawce, w środku widoczna była pleśń. Ludzie zaczęli opisywać ten przypadek w internecie, żeby ostrzec innych rodziców o zagrożeniu.

Tak wyglądał środek zabawki po przecięciu:

Zwróć uwagę na pleśń, jest odrażająca. Myśl, że dziecko miało ją w ustach...

Jeżeli chcesz uzyskać polskie napisy na filmie 1) kliknij pierwszą ikonę "napisy" 2) wybierz tłumaczenie automatyczne na język polski.

Spotkaliście się kiedyś z czymś takim? Czekamy na Wasze komentarze!
Komentarze. Dołącz do dyskusji.