Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Prosty Sposób, Dzięki Któremu Zaoszczędzisz Na Maszynkach Do Golenia

8 stycznia 2017
przez Miss Gorilla Team   |   13,2 tys. wyświetleń
Prosty Sposób, Dzięki Któremu Zaoszczędzisz Na Maszynkach Do Golenia

W ten sposób możesz znacznie przedłużyć ich żywotność i oszczędzić ładnych parę złotych

Kupowanie nowych maszynek lub wymiennych ostrzy to spory wydatek na przestrzeni lat. Ostrze zazwyczaj szybko się zużywa, a im obfitsze owłosienie, tym częściej musisz odwiedzać sklep z maszynkami. Gdy tylko żyletka zaczyna się tępić, skuteczność golenia drastycznie spada. Może to powodować podrażnienia skóry. Jest na szczęście kilka sztuczek, które pozwolą na przedłużenie przydatności maszynki. Dzięki temu można zaoszczędzić kilka ładnych złotych każdego miesiąca i roku, a wtedy zbierze się całkiem niezła sumka.


Krok 1. Znajdź parę starych jeansów, które wykorzystasz do ostrzenia. Tradycyjny sposób polega na wykorzystaniu skóry, ale stara para jeansów działa prawie tak samo dobrze. Zamiast nowych, czy aktualnie noszonych, lepiej wybierz starą parę spodni.

Krok 2. Umieść spodnie na płaskiej, czystej i stabilnej powierzchni. Stolik lub umywalka będą odpowiednim wyborem, jako powierzchnia do ostrzenia. Na początek usuń zewnętrzną warstwę, która może negatywnie wpłynąć na cały proces. Należy się także upewnić, że powierzchnia jest sucha.

Krok 3. Oczyść ostrze. Możesz to zrobić na przykład w filiżance z ciepłą wodą i mydłem. Maszynka może się moczyć przez 15 do 30 minut, co jakiś czas mieszając. Wtedy rezultat będzie jeszcze lepszy.

Krok 4. Dokładnie wysusz maszynkę. Dobrym pomysłem jest potrząsanie, które wyrzuci resztki wody. Wytrzyj ostrze, żeby nie pozostała na nim wilgoć. Można użyć ściereczki z mikrofibry.

Krok 5. Potrzyj ostrza po jeansach. Zrób to około 20 razy, koniecznie w jednym kierunku. Rób szybkie i krótkie pociągnięcia. Proces ten nazywamy wyrównywaniem. W ten sposób usuwamy wszelkie nierówności na ostrzach i sprawiamy, że ostrze będzie gładkie i możliwe do dalszego użytkowania. Dociskaj lekko, zbyt mocne przyciśnięcie spowoduje uszkodzenie ostrza.

Obejrzyj krótki filmik instruktażowy
Komentarze. Rozpocznij dyskusję.

Polub Miss Gorilla. Obserwuj nas na Facebooku.