Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Miała Zaledwie 5 lat Gdy Została Matką. Na Zdjęciu z Synem Wyglądają Jak Rodzeństwo.

23 stycznia 2017
przez Miss Gorilla Team   |   115,9 tys. wyświetleń
Miała Zaledwie 5 lat Gdy Została Matką. Na Zdjęciu z Synem Wyglądają Jak Rodzeństwo.

Była jednym z dziewięciorga rodzeństwa. W wieku 5 lat i 8 miesięcy na świat przyszło jej pierwsze dziecko.

Lina Medina nadal uchodzi za najmłodszą matkę w historii medycyny. Urodziła się 27 września 1933 roku w Paurange (dzielnica Peru). Była jednym z dziewięciorga rodzeństwa. W wieku 5 lat i 8 miesięcy na świat przyszło jej pierwsze dziecko.

Zastanawiacie się jak to możliwe?

Rodzice myśleli, że to guz...

Rodzice Liny z początku podejrzewali, że dziecko ma ogromny guz w jamie brzusznej, więc jej ojciec zaniósł ją do szpitala. Po miesiącu, 14 maja 1939 roku urodziła chłopca. Poród odbył się przez cesarskie cięcie. Urodzone dziecko ważyło 2700 g i było w pełni wykształcone i zdrowe. Po kilku dniach kilkuletnia matka z noworodkiem wyszli z kliniki.

Zaczęła dojrzewać szybciej niż normalne dziewczynki

Doktor Lozada, który odbierał poród, postanowił przeprowadzić bardzo szczegółowe badania, ponieważ poród ten wywołał ogromną ciekawość wśród społeczeństwa. Po prześwietleniu małej Liny i jej dziecka ustalono diagnozę sytuacji płodu, a także funkcjonowanie organizmu młodej matki. Wykryto u niej oznaki rzadko spotykanego wczesnego dojrzewania. Jak się okazało zaczęła miesiączkować już w wieku 3 lat, a w wieku 4 lat miała już rozwinięte piersi i proporcje przypominające ciało dorosłej kobiety.

To nie jest Twoja siostra

Dziecko zostało nazwane Gerardo, od imienia jednego z lekarzy, który uczestniczył w badaniach noworodka i jego matki. W wieku 10 lat chłopiec odkrył, że w rzeczywistości jego siostra jest jego biologiczną matką. Historia tej rodziny została opisana we wszystkich gazetach w całym kraju.

Lina i jej syn Gerardo

Gerardo zmarł w 1979 roku w wieku 40 lat, z powodu choroby szpiku kostnego. Jak stwierdzili lekarze, przypadłość ta nie miała związku z tym, że jego matka podczas porodu była taka młoda.

W dorosłym życiu Lina pracowała jako sekretarka w klinice doktora Lozada, który pomógł jej, a później jej synowi w edukacji. Poślubiła Raúla Jurado, z którym miała drugiego syna. Urodziła go 33 lata po pierwszym dziecku, w 1972 roku.

Kto był ojcem?

Do dziś nie wiadomo, kto był ojcem Gerardo. Na początku przypuszczano, że to Tiburcio Medina, ojciec dziewczynki. Później podejrzenie padło na jednego z braci. Jednak żadne z oskarżeń nie zostało potwierdzone. W artykule, który ukazał się w 1955 roku w AssociatedPress podano, że ciąża Liny była wynikiem gwałtu, do którego doszło podczas licznych uroczystości, jakie obchodzi Indianie w peruwiańskiej wiosce. Lina jednak nigdy tego nie potwierdziła i zawsze odmawiała komentarza na ten temat.

Co o tym sądzicie? Kiedy jest najlepszy wiek na macierzyństwo?
Komentarze. Dołącz do dyskusji.

Polub Miss Gorilla. Obserwuj nas na Facebooku.