Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Nagrali Jak Policjantka Bije Bezdomnego. To Co Zrobili Później, Zasługuje Na Ogromne Uznanie!

17 lipca 2017
przez Miss Gorilla Team   |   28,6 tys. wyświetleń
Nagrali Jak Policjantka Bije Bezdomnego. To Co Zrobili Później, Zasługuje Na Ogromne Uznanie!

To nagranie pokazuje jak bardzo ludzie są niesprawiedliwi w swoich ocenach oraz jak często ulegają stereotypom. Niestety osób bezdomnych jest coraz więcej i nikt nie wie, jak rozwiązać ten problem.

Na ulicy widzimy bezdomnego, który zaczepia przechodniów prosząc ich o jakieś drobne na jedzenie. Nikt nie reaguje. W końcu dzieje się coś bardzo przykrego. Podchodzi agresywny mężczyzna i obrzuca go starym jedzeniem krzycząc na niego, żeby wziął się do pracy, zamiast żebrać. Chwilę później, niemal identyczna sytuacja spotyka go ze strony policjantki. Kiedy ta patrolując ulicę, została zaczepiona przez bezdomnego, była wręcz wściekła. Również nakrzyczała na niego i kazała mu iść do jakiejś pracy. Mężczyzna poinformował ją, że jest w trudnej sytuacji życiowej, ale to tylko pogorszyło sprawę i kobieta użyła wobec niego przemocy. Następnie odeszła zostawiając załamanego mężczyznę.

Okazało się, że dzieci wzbudzają dużo więcej litości na ulicach niż starsi

Tuż obok siedział nastolatek, który trzymał karton, na którym było napisane, że jest głodny i bezdomny. Ludzie litowali się nad nim i wrzucali mu drobne na jedzenie, a także mówili do niego wiele serdecznych słów. Siedzącego obok mężczyzny nawet nie dostrzegali.

Eksperyment społeczny

To doświadczenie przeprowadziło 3 braci, którzy chcieli zwrócić uwagę na pewien problem. Najmłodszy z nich usiadł więc obok bezdomnego mężczyzny i sprawdzał reakcje otoczenia. Wszystko było rejestrowane za pomocą kamery. Starszy mężczyzna był weteranem wojennym i nie był zdolny do pracy. Nie miał gdzie mieszkać, ani co jeść, więc żył na ulicy. Niestety nie znalazł się nikt, kto zechciałby mu pomóc, a jedynie spotkało go mnóstwo przykrości. Wyznał, że tak wygląda każdy jego dzień. Mimo swojej trudnej sytuacji, kupił siedzącemu obok chłopcu kawałek pizzy bo nie chciał, żeby był głodny. Jego postawa tak wzruszyła chłopaków, że postanowili dać mu wszystko, co uzbierał ich brat i dodatkowo wręczyli mu 200 dolarów, żeby mógł wynająć sobie pokój i coś zjeść.

Obejrzyj ten wyjątkowo wzruszający filmik!

Każdemu należy się pomoc. Warto udostępnić ten artykuł znajomym!
Komentarze. Dołącz do dyskusji.

Polub Miss Gorilla. Obserwuj nas na Facebooku.