Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Zobacz, Jak Wygląda Teraz Osoba, Która Nie Miała Dożyć 12 Roku Życia. Najstarszy Człowiek z Zespołem Downa Skończył Właśnie 77 Lat.

22 lutego 2017
przez Miss Gorilla Team   |   24,9 tys. wyświetleń
Zobacz, Jak Wygląda Teraz Osoba, Która Nie Miała Dożyć 12 Roku Życia. Najstarszy Człowiek z Zespołem Downa Skończył Właśnie 77 Lat.

Lekarze stwierdzili, że jest martwy po urodzeniu. Mimo, że go uratowano, szanse na długie życie były nikłe.

Kenny Cridge mieszka w domu opieki w Yeovil. Od 5 lat każdego dnia obdarza opiekunów uśmiechem.

Rok temu hucznie obchodzono jego 76 urodziny

Długość jego życia jest imponująca

Jest najstarszą obecnie żyjącą osobą z zespołem Downa. W 2012 roku zmarł 83-letni Bert Holbrook ze Stanów Zjednoczonych, który był do tej pory nosił ten tytuł.

Mówią o nim „Jeden na milion”

Przyszedł na świat w 1939 roku jako jedno z bliźniąt. Matka spodziewała się narodzin tylko jednego dziecka. To było ogromne zaskoczenie. Kiedy Kenny nie dawał oznak życia po urodzeniu, lekarze zajęli się jego siostrą Dorothy. Jednak w końcu, dzięki reanimacji udało się go uratować. Dorothy urodziła się zupełnie zdrowa. Kenny natomiast był tak słaby, że lekarze myśleli, że nie przeżyje.

Chociaż po roku od narodzin jego stan był stabilny, to lekarze nie dawali mu więcej niż 12 lat życia. W 1940 roku tyle lat właśnie żyli ludzie obarczeni tą chorobą.

Jest bardzo czuły, uwielbia się przytulać

Kenny jest bardzo radosną osobą, ma wspaniałe serce i każdego zaraża uśmiechem.

Personel domu opieki go uwielbia

Codziennie gra nam na harmonijce, cieszy się kiedy dostaje smakołyki i żartuje z innymi mieszkańcami.

Bratanica Marie Shotton, która przez wiele lat opiekowała się nim, wspomina: Teraz ludzie z zespołem Downa są traktowani z szacunkiem, jak normalni ludzie. Jednak kiedy urodził się Kenny, wcale tak kolorowo nie było. Walczyła o niego zawsze i poświęciła swoje życie, żeby nim się zaopiekować.

Jego matka i siostra zmarły w latach 90.

Ludzie wciąż o niego pytają

W miejscowości, w której mieszka był bardzo lubiany i szanowany. Ludzie, którzy go znają i pamiętają, często pytają, co u niego słychać.

Życzymy mu bardzo dużo sił na kolejne lata! A Ty czego mu życzysz? :)
Komentarze. Dołącz do dyskusji.