Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Pijesz Czasami z Puszki? Powinieneś Wiedzieć o Zagrożeniu, Które Łatwo Wyeliminować.

21 marca 2017
przez Miss Gorilla Team   |   20,1 tys. wyświetleń
Pijesz Czasami z Puszki? Powinieneś Wiedzieć o Zagrożeniu, Które Łatwo Wyeliminować.

Kupujemy napoje w puszce każdego dnia. Jednak niewiele osób wie o zagrożeniu, które się z tym wiąże. Dlatego koniecznie przeczytaj te porady i chroń swoje zdrowie.

Zapewne słyszeliście kiedyś o historii rodziny, która zmarła przez zakażenie bakterią Leptospira po wypiciu napoju z puszki. Badania wykazały, że na wieczkach puszek znajdował się zaschnięty mocz szczurzy z tą bakterią. Od tej pory zaczęło się częściej mówić o konieczności dokładnego dezynfekowania wieczek metalowych puszek przed otwarciem. Jednak nadal niewielu ludzi zdaje sobie sprawę z zagrożenia.

Większość puszek trafia do sklepów prosto od producenta w zafoliowanej paczce. Jednak często stoją one na magazynie kilka tygodni, gdzie zbierają kurz i brud. Wyłożone na sklepowe półki są codziennie dotykane przez dziesiątki osób, które zostawiają na nich swoje bakterie.

Uważajmy na wszystkie puszki

O ile w przypadku puszek, w których wieczko otwieramy pociągając w swoją stronę, zagrożenie jest małe, to przy napojach typu coca-cola czy piwo, gdzie wpychamy wieczko razem ze znajdującymi się na nim bakteriami do środka jest ogromne. Warto jednak każdą konserwę w puszce umyć przed spożyciem.

Zastosuj się do poniższych rad, a unikniesz ryzyka związanego z zarażeniem się groźnymi bakteriami

  • Zanim otworzysz puszkę umyj wieczko ciepłą wodą i detergentem.
  • Upewnij się, że puszka nie jest zardzewiała, uszkodzona, lub spuchnięta (może być to oznaką skażenia w wyniku niewłaściwej sterylizacji). Jeżeli masz wątpliwości – lepiej nie pij napoju z uszkodzonej puszki.
  • Zawsze otwieraj puszkę czystymi rękami.

Podziel się tą wiedzą ze swoimi znajomymi! Udostępnij i ostrzeż ich przed zagrożeniem!
Komentarze. Dołącz do dyskusji.

Polub Miss Gorilla. Obserwuj nas na Facebooku.