Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Naukowcy Zdradzają Jaki Jest Najlepszy Wiek Na Zajście w Ciążę. Okazuje Się Że Lepiej Poczekać Do 35 Roku Życia.

9 stycznia 2017
przez Miss Gorilla Team   |   14,7 tys. wyświetleń
Naukowcy Zdradzają Jaki Jest Najlepszy Wiek Na Zajście w Ciążę. Okazuje Się Że Lepiej Poczekać Do 35 Roku Życia.

Ukazały się nowe badania przeprowadzone przez Uniwersytet w Południowej Kalifornii, które sugerują że po urodzeniu dziecka w wieku 35 lat, poprawiają się zdolności umysłowe matki.

Wychowywanie dziecka to wspaniałe doświadczenie życiowe, które przynosi ogrom radości i szczęścia. Jest to także czas pełen wyzwań i obaw, niezależnie od wieku dziecka. Czy jest zatem coś takiego jak "właściwy czas" na zostanie mamą?

Nowe badania wykazały, że zajście w ciążę po 35 roku życia ma ogromne korzyści.

Średni wiek kobiet zostających po raz pierwszy matkami ciągle rośnie. Nie jest to tylko kwestia mody. Kobiety w latach 30. i 40. poprzedniego wieku, czuły się bardziej bezpieczne i stabilne życiowo. To rzutowało na poczucie bezpieczeństwa w związku i stabilności kariery.

Przyjęło się sądzić, że ciąża po 35 roku życia jest ryzykowna. Jednak nauka odkrywa nowe korzyści związane z późnym zajściem w ciążę.

Zostało już udowodnione, że zajście w ciążę po 35 roku życia, zwiększa długość życia matki. Teraz ukazały się nowe badania przeprowadzone przez Uniwersytet w Południowej Kalifornii, które sugerują że po urodzeniu dziecka w wieku 35 lat, poprawiają się zdolności umysłowe matki.

Skąd ten wniosek?

Naukowcy przeprowadzili kilka badań na 830 kobietach po menopauzie. Uczestniczki badania były testowane pod kątem umiejętności planowania, percepcji wzrokowej, pamięci werbalnej, koncentracji i uwagi. Okazało się, że kobiety, które miały swoje pierwsze dziecko po 24 roku życia, uzyskały lepsze wyniki w testach ostrości widzenia, rozwiązywania problemów oraz umiejętności werbalnych, w porównaniu do tych, które stały się matkami w wieku 15 do 24 lat. Kobiety, które urodziły dziecko po 35 roku życia, miały do tego lepszą pamięć werbalną i lepsze umiejętności poznawcze.

Czym jest spowodowana taka zależność?

Jest to związane ze wzrostem hormonów w czasie ciąży (estrogenów i progesteronu), które okazały się mieć korzystny wpływ na mózg i na funkcje które pełni, szczególnie jeśli ciąża wystąpiła w późniejszym wieku.

Podjęcie decyzji, kiedy mieć pierwsze dziecko nigdy nie jest proste, a ciąża w każdym wieku ma swoje zalety i wady. Istotną kwestią jest to, że należy najpierw skonsultować się z lekarzem, aby upewnić się że nie ma przeciwwskazań do zajścia w ciążę i zadbać w ten sposób o zdrowie - zarówno swoje, jak i dziecka.

Udostępnij ten artykuł, niech dotrze do kobiet, które obawiają się czy "po trzydziestce" nie jest za późno na dziecko. Jeśli te dobre informacje pomogą choć jednej kobiecie w podjęciu decyzji o zajściu w ciążę, uznamy to za sukces!
Komentarze. Dołącz do dyskusji.