Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Nazywano Ją "Najbrzydszą Kobietą Świata". Dzisiaj Inspiruje Miliony!

13 lipca 2017
przez Miss Gorilla Team   |   27,7 tys. wyświetleń
Nazywano Ją "Najbrzydszą Kobietą Świata". Dzisiaj Inspiruje Miliony!

Lizzie Velasquez waży niecałe 29 kilogramów, ponieważ choruje na rzadkie schorzenie, które sprawia, że nie ma praktycznie tkanki tłuszczowej przez co nie przybiera na wadze. Jest bardzo osłabiona i nie widzi na jedno oko.

Wszyscy, którzy wyglądają inaczej, są wyśmiewani

Niestety tak jest od zawsze. Ludzie, którzy nie pasują do powszechnego kanonu "piękna" są skazani na publiczny ostracyzm. Wykluczeni, obrażani i zastraszani czują się gorsi. Prowadzi to często do poważnych zaburzeń psychicznych u prześladowanych osób.

Znalazła filmik o sobie w Internecie

Kiedy Lizzie w szkole średniej, zobaczyła na YouTube filmik zatytułowany Najgorsza kobieta świata załamała się. Okazało się, że ktoś ją nagrał i wstawił film do sieci, żeby inni mogli z niej się ponabijać. Pod nagraniem przeczytała setki negatywnych komentarzy. Niektórzy pisali, że jej matka powinna dokonać aborcji, inni że lepiej byłoby dla niej, żeby się zabiła... Film miał ponad 4 miliony wyświetleń.

Postanowiła odpowiedzieć hejterom

Lizzie mimo swojego schorzenia jest bardzo odważną i mądrą kobietą. Postanowiła więc utrzeć nosa wszystkim, którzy wyśmiewali się z niej przez całe życie. Jej nagranie błyskawicznie obiegło sieć.

Urodziłam się z pewną genetyczną wadą, o której doskonale wiecie. Przez moją chorobę nie mogę przytyć. Kiedy przyszłam na świat, moi rodzice dowiedzieli się, że nie było wokół mnie płyny owodniowego. Lekarze przypuszczali, że będę niepełnosprawna fizycznie i nie będę rozwijać się prawidłowo umysłowo. Moi rodzice jednak chcieli zabrać mnie do domu i zatroszczyć najlepiej jak potrafili. Tak też było. Zawdzięczam moim rodzicom wszystko.

Całe życie definiował mnie tylko wygląd. Każdego wieczora miałam nadzieję, że obudzę się kimś innym, że będę jak moi koledzy, ale rano zawsze przychodziło rozczarowanie.

W końcu zdałam sobie sprawę z tego, że moje życie jest w moich rękach. Mogłam być wdzięczna za wszystko co mam, że widzę świat (chociaż tylko jednym okiem). Może nie byłam piękna, ale miałam wspaniałe włosy. Nauczyłam się doceniać małe rzeczy, zamiast mieć żal do całego świata za to, kim jestem.

Nie chciałam, aby ludzie, którzy nazywają mnie potworem, mieli wpływ na to co myślę o sobie i kim jestem. Pragnęłam, żeby definiowały mnie moje cele i sukcesy, a nie mój wygląd.

"Zamiast gniewać się na Was, za wszystkie złe słowa, posłużę się nimi jako drabinką, aby wspinać się jeszcze wyżej i osiągać własne cele"

Lizzie chce być motywacją dla innych. Jej celem jest wydanie kolejnej książki. Do tej pory ukazały się: Bądź piękna,Bądź jak Ty, i Wybieraj Szczęście. Od kilku lat występuje publicznie i motywuje innych, żeby pokochali siebie takimi, jakimi są.

Zmotywowali mnie. Rozświetlili mój wewnętrzny ogień. Ty też możesz użyć wszystkich negatywnych sytuacji w swoim życiu, by przekuć je w sukces. Gwarantuję, Ci że wygram. I Ty też.

Obejrzyj całe wystąpienie Lizzie!

Udostępnij historię tej niesamowitej kobiety swoim znajomym!
Komentarze. Dołącz do dyskusji.

Polub Miss Gorilla. Obserwuj nas na Facebooku.