Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Nie Pozwoliła Odebrać Sobie Niepełnosprawnego Synka. Po Latach Lekarze Są w Szoku, Że Tyle Osiągnął.

22 maja 2017
przez Miss Gorilla Team   |   9,0 tys. wyświetleń
Nie Pozwoliła Odebrać  Sobie Niepełnosprawnego Synka. Po Latach Lekarze Są w Szoku, Że Tyle Osiągnął.

Taka matka to prawdziwy skarb. Nie tylko poświęciła swoje życie, żeby wychować niepełnosprawne dziecko, ale zrobiła o wiele więcej. Pozwoliła mu uwierzyć w to, że jest taki jak inni i może osiągnąć wszystko.

Kiedy Zou Hongyan wydała na świat syna w 1988 roku, usłyszała od lekarzy okropne wieści: Pani syn ma dziecięce porażenie mózgowe. Proponujemy oddać go do specjalistycznego ośrodka, bo zajmowanie się nim będzie dla Pani bardzo trudne. Mąż kobiety podzielał zdanie lekarzy. Uważał, że wychowanie takiego dziecka będzie dla nich zbyt uciążliwe. Zou nie miała zamiaru jednak przyjmować tego do wiadomości. Postanowiła zabrać chorego chłopca do domu i zaopiekować się nim.

Było bardzo ciężko

Mąż Zou w końcu zostawił rodzinę. Kobieta została sama z poważnie niepełnosprawnym dzieckiem. Zou musiała opłacić leczenie dziecka i zarobić na utrzymanie. Pracowała więc w kilku miejscach jednocześnie i nigdy nie narzekała. Wiedziała, że robi to dla swojego ukochanego synka.

Nazywała go Ding Ding. Mimo zapracowania, regularnie zabierała go na sesje rehabilitacyjne, ćwiczyła z nim w domu, a także często grała z nim w gry i puzzle, żeby pracować nad jego intelektem.

Ding Ding miał także problemy z kontrolowaniem ruchów rąk, więc każdego dnia ćwiczył za pomocą specjalnych pałeczek jedzenie, aby rozwijać te umiejętności.

"Nie chciałam, żeby czuł się gorszy niż inne dzieci. Dlatego byłam dla niego bardzo surowa i walczyłam, żeby pracował nad wszystkimi swoimi słabościami"

Dzięki samozaparciu kobiety Ding Ding w 2011 roku ukończył Szkołę Środowiskową i Inżynierską Uniwersytetu Pekińskiego z tytułem licencjata. Później przez 2 lata pracował, żeby pomóc finansowo swojej mamie. W wieku 29 lat został przyjęty na Harvard.

Nigdy nie odważyłbym się sam złożyć tam papierów. To moja mama zachęciła mnie żebym spróbował. Zawsze, kiedy się waham, ona podtrzymuje mnie na duchu. Wierzy wie mnie i to dodaje mi sił.

Teraz Ding Ding jest wdzięczny swojej mamie za miłość i oddanie. Dzięki niej, pomimo fizycznych trudności, udało mu się osiągnąć więcej niż ktokolwiek by się spodziewał.

Ta kobieta jest wzorem prawdziwej matczynej miłości do swojego dziecka. Udostępnij tę historię znajomym!
Komentarze. Dołącz do dyskusji.