Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Niebezpieczny Ryż Coraz Częściej w Sklepach. Zobacz, Jak Go Rozpoznać!

15 maja 2017
przez Miss Gorilla Team   |   50,7 tys. wyświetleń
Niebezpieczny Ryż Coraz Częściej w Sklepach. Zobacz, Jak Go Rozpoznać!

Plastikowy ryż jest bardzo groźny dla naszego zdrowia. Zjedzenie trzech woreczków ryżu jest równoznaczne ze zjedzeniem plastikowej torby foliowej. Jesteś przerażony? A to dopiero początek!

Chiny produkują najwięcej ryżu na świecie. Szacuje się, że jest to około 200 milionów ton rocznie. Niestety część z tego nie ma z ryżem wiele wspólnego. Okazuje się, że od jakiegoś czasu Chińscy producenci zaczęli wytwarzać sztuczny ryż z tworzyw syntetycznych.

Tańszy i łatwiejszy w produkcji

Oczywiście pomysł zrodził się z chęci zysku. Poprzez zmieszanie słodkich ziemniaków z syntetyczną żywicą powstaje niemal identyczna "odmiana" ryżu o takim samym smaku i kolorze.

Poznaj 4 sposoby na odróżnienie sztucznego ryżu od prawdziwego i nie daj się nabrać następnym razem!

1. Wsyp dwie łyżki ryżu do szklanki i zalej zimną wodą. Jeżeli opadnie na dno - nie masz czym się martwić. Jeżeli zauważysz, że ziarenka zaczynają unosić się na powierzchnię - jak najszybciej pozbądź się go z domu!

2. Ugotuj woreczek ryżu i pozostaw go w słonecznym miejscu przez kilka dni. Prawdziwy ryż ma tendencję do psucia się. Na sztucznym natomiast pleśń się nie pojawi i po kilku dniach będzie nadal wyglądał na zdatny do spożycia.

3. Zmiażdż kilka ziarenek ryżu w moździerzu. Proszek, który otrzymasz powinien być biały. Gdy będzie on miał inną barwę, np. żółtą, oznacza to że jest sztuczny.

4. Podpal kilka ziarenek ryżu na łyżeczce. Jeżeli odczujesz zapach palonego plastiku, to możesz być pewien, że to ryż syntetyczny. Prawdziwy się nie pali.

Zobaczcie, jak to sprawdzić!

Koniecznie podziel się tymi wskazówkami ze swoimi znajomymi!
Komentarze. Dołącz do dyskusji.

Polub Miss Gorilla. Obserwuj nas na Facebooku.