Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Niedorzeczna Zabawa Internetowa Zmusza Nastolatów Do Popełniania Samobójstwa. Policja Alarmuje, Żeby Nie Bagatelizować Tych Symptomów.

28 lutego 2017
przez Miss Gorilla Team   |   16,5 tys. wyświetleń
Niedorzeczna Zabawa Internetowa Zmusza Nastolatów Do Popełniania Samobójstwa. Policja Alarmuje, Żeby Nie Bagatelizować Tych Symptomów.

Niestety problem jest trudny do opanowania. Policja działa szybko, ale idiotyczna "gra" wciąż zbiera swoje żniwo. Jej ofiarą padają zakompleksieni i zagubieni nastolatkowie.

Wśród rosyjskich nastolatków zapanowała dziwna moda na zabawę o nazwie Niebieski Wieloryb. Śmiertelnymi ofiarami tej gry padło już ponad 130 młodych ludzi. Zasady „zabawy” ustalane są w mediach społecznościowych.

3 stopnie wtajemniczenia

W tej grupie istnieją 3 stopnie wtajemniczenia. Pierwszy to przystąpienie do grupy pod nazwą „Morze Wielorybów”. Pod czas tego etapu przekonywani są, że świat nie ma sensu, a życie jest złem. Kolejny wyższy etap to grupa zamknięta. Tam już bez skrupułów następuje namawianie członków grupy do samobójstwa. Tych, których uda się namówić trafiają do III etapu, gdzie pod „opieką” swoich manipulatorów przygotowywani są do odebrania sobie życia.

Psychologiczne zagrywki

Na uczestnikach prowadzi się psychologiczną grę, w której mają odgadywać różne ukryte przesłania i „prawdy życiowe”, które są pseudofilozoficznym bełkotem bazującym na cytatach i śmierci z Biblii, Tory i Koranu. Są one zazwyczaj napisane po łacinie lub po hebrajsku, żeby nadać im tajemniczy wydźwięk.

Napisz kiedy odbierzesz sobie życie

Zagubieni nastolatkowie są zmuszani, aby podali na publicznie datę i dzień swojego samobójstwa, co ma być przejawem heroicznej odwagi. Niektórzy nagrywają na żywo te akty w internecie. Jakiś czas temu dziewczyna w Rosji włączyła kamerę i położyła się na torach. Niestety doszło do tragedii.

Godzina 4:20

O tej porze mają wchodzić na forum, aby rodzice niczego się nie domyślali. Po przeczytaniu wszystkich poleceń o 6:00 mają znowu się położyć do łóżka, co ma nie budzić podejrzeń.

„Wiesz dlaczego wieloryby rzucają się z morza na ląd? Z rozpaczy”

Symbolem tej grupy są wieloryby, ponieważ znane są z tego że często popełniają zbiorowe samobójstwa, kiedy wypływają na mieliznę. Dlatego młodzi ludzie są nakłaniani do wycięcia sobie nożem lub brzytwą kształtu wieloryba na przedramieniu.

Rosyjski Komitet Śledczy otworzył sprawę o podżeganie do samobójstwa.

Już w zeszłym roku było głośno o tej akcji, ale po aresztowaniu rzekomego przywódcy – 21-letniego Philipa Budeikina, ograniczono liczbę takich przypadków. W 2016 roku potwierdzono ponad 130 takich przypadków. Teraz akcja się wznowiła.

Publikują niepokojące zdjęcia

Często spotykane zdjęcia na ich grupie to np. nadjeżdżający pociąg z napisem: Ten świat nie jest dla nas, a także zdjęcia dzieci na dachu, które są podpisane: Jesteśmy dziećmi zmarłego pokolenia.

Ludzie na takich grupach piszą także, że najlepsze rzeczy w życiu zaczynają się na literę „S”. Semiya -rodzina, sobota, seks, i samobójstwo.

Nie wszystkich udaje się uratować

Jeden miejscowy dyrektor szkoły powiedział policji, że otrzymał anonimowy telefon mówiący o tym, że uczeń z jego szkoły dołączył do „grupy śmierci” i wkrótce planuje się zabić. Policja zidentyfikowała, że to dziewczyna, która na portalu społecznościowym dostała zadanie wycięcia sobie na ręce pewnych słów i wybraniu wieżowca, z którego chciała by skoczyć. Nie wykonała tych zadań, ale wielu nastolatków niestety chętnie podejmuje się takich „wyzwań”.

Głupie zadania

Dzieci są także zobowiązane do oglądania filmów grozy przez cały dzień. Muszą także rozsyłać sobie smutne wiadomości: Czy nie uważasz, że stopniowo stajesz się bezużyteczny? Jesteś tylko duchem.

Te dziewczyny w ten sposób odebrały sobie niedawno życie:

Yulia Konstantinova - 15 lat

Veronika Volkova - 16 lat

Udostępnij, żeby ostrzec innych! To nie jest zabawa!
Komentarze. Dołącz do dyskusji.

Polub Miss Gorilla. Obserwuj nas na Facebooku.