Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Niesamowite Zaręczyny Pary z Zespołem Downa w Restauracji. Czegoś Takiego Nikt Się Nie Spodziewał.

8 kwietnia 2017
przez Miss Gorilla Team   |   3,1 tys. wyświetleń
Niesamowite Zaręczyny Pary z Zespołem Downa w Restauracji. Czegoś Takiego Nikt Się Nie Spodziewał.

Para znała się od 3. roku życia. Łączy ich nie tylko miłość, ale także przyjaźń i ogromne przywiązanie. Mężczyzna w końcu odważył się poprosić ukochaną o rękę.

Niestety świadomość społeczeństwa na temat osób z Zespołem Downa, jest wciąż na niskim poziomie. Zazwyczaj są oni traktowani jako całkowicie niepełnosprawne, niemyślące i opóźnione w rozwoju istoty, które nie mają prawa do normalnego życia. Tymczasem ich świadomość jest wyższą niż niejednym się wydaje i mają pełne możliwości, żeby uczestniczyć w życiu społecznym jak wszyscy.

Na szczęście coraz więcej branż decyduje się zatrudniać osoby z Zespołem Downa np. do telewizji czy modelingu - które jeszcze do niedawna były dla nich całkowicie niedostępne. Mimo, że są to sporadyczne przypadki, rodzi się nadzieja, że proces ten będzie postępował i w końcu zmieni się postrzeganie tego schorzenia przez społeczeństwo.

Znają się całe życie

Idealnym tego przykładem jest związek Sarah i Nicka, którzy mimo, iż są obarczeni Zespołem Downa, starają się żyć jak inni ludzie, a ostatnio nawet... zaręczyli się!

Pracownicy i goście byli pod ogromnym wrażeniem

Sytuacja miała miejsce w Austin w Teksasie. Nick nie uprzedził pracowników restauracji o swoich planach, więc wszyscy byli bardzo zaskoczeni. Ludzie natychmiast zaczęli im robić zdjęcia, a pracownicy złożyli gratulacje. Oświadczyny były tak widowiskowe, że ludzie z ulicy przystawali, żeby zrobić zdjęcia.

Jeszcze do niedawna pary z Zespołem Downa nie mogły zawierać związków małżeńskich i posiadać dzieci, ponieważ obawiano się, czy będą w stanie udźwignąć tak dużą odpowiedzialność. Na szczęście znanych jest już wiele przypadków, kiedy takie małżeństwa z pomocą rodziny, wiodą normalne życie i wychowują swoje potomstwo.

Życzymy tej parze dużo szczęścia! :) A Ty?
Komentarze. Dołącz do dyskusji.