Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

42 Wstrząsające Obrazy Śmierci. Już Niedługo Na KAŻDEJ Paczce Papierosów Zobaczysz Jeden z Nich.

17 stycznia 2017
przez Miss Gorilla Team   |   16,0 tys. wyświetleń
42 Wstrząsające Obrazy Śmierci. Już Niedługo Na KAŻDEJ Paczce Papierosów Zobaczysz Jeden z Nich.

Każda paczka ma posiadać drastyczne zdjęcie, które będzie obrazować skutki palenia.

Co roku 67 tysięcy Polaków umiera z powodu palenia papierosów. Wszyscy wiemy, że nikotyna ma szkodliwy wpływ na nasze zdrowie. Informację o tym znaleźć możemy na każdej paczce papierosów. Jednak na nikim takie ostrzeżenia nie robią już wrażenia. Komisja Europejska postanowiła rozwiązać ten problem w bardzo dosadny sposób. Każda paczka ma posiadać drastyczne zdjęcie, które będzie obrazować skutki palenia. Polski rząd zatwierdził ustawę w lipcu 2016 roku. Rozmowy na ten temat co prawda były prowadzone już 4 lata temu, jednak poprzednie grafiki nie były wystarczająco dobrze zaprojektowane, żeby ten pomysł wcielić w życie. Już niedługo spotkamy się z nowymi opakowaniami w sklepach!

Paczki muszą budzić obrzydzenie...

Dr Łukasz Balwicki z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego stwierdził: To zupełnie nowa jakość w wykonaniu Komisji Europejskiej. Poprzedni katalog był mało realistyczny, posługiwał się rysunkami, które nie pobudzały wyobraźni. Obrazki z założenia muszą budzić nawet pewne obrzydzenie, jeśli mają być skuteczne. Tylko wtedy wyprowadzają z błogiego poczucia bezpieczeństwa palaczy.

Paczki ze zdjęciami umierających?

Według nowych zaleceń każda z paczek będzie wyglądać i tak samo i ma być w 65 % pokryta jedną z zaprojektowanych przez Unię grafik. Zdjęcia mają dać palaczom do myślenia, ponieważ przedstawiają rażące obrazy, które są wynikiem palenia. Zobaczyć możemy między innymi: guzy, rany pooperacyjne, chorych podłączonych do respiratorów, rodziców pochylających się nad trumną dziecka czy kobietę plującą krwią. Do każdego z obrazów dołączony jest krótki opis, mówiący o skutkach palenia papierosów, np. palenie jest przyczyną zawałów serca. Na nas te zdjęcia zrobiły ogromne wrażenie, a co Wy o nich myślicie?

Udostępnijcie znajomym, na pewno tego jeszcze nie widzieli!
Komentarze. Dołącz do dyskusji.

Polub Miss Gorilla. Obserwuj nas na Facebooku.