Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Mama Zaprowadziła Córkę do 4 Lekarzy z Powodu Sztywności Karku. Odkryli "Drugi Szkielet"

3 stycznia 2017
przez Miss Gorilla Team   |   26,9 tys. wyświetleń
Mama Zaprowadziła Córkę do 4 Lekarzy z Powodu Sztywności Karku. Odkryli "Drugi Szkielet"

23-letnia dziewczyna jest jedną z 300 osób chorujących w USA

Codziennie bierzemy za pewnik, że jesteśmy w stanie wykonać podstawowe czynności. Większość z nas ma możliwość chodzenia i biegania bez pomocy osób trzecich. Możemy podnieć zabawkę z podłogi czy zaparzyć ulubioną kawę o poranku. Nie mamy problemów z wykonywaniem rzeczy, ponieważ tak jest zbudowany nasz organizm.

Pewna dziewczyna, Jasmine Floyd, nie ma komfortu wykonywania tak oczywistych ruchów jak inni. Jej możliwości motoryczne są znacznie ograniczone. Nie może wykonać prostych zadań, które dla nas są dziecinnie proste. Przeciętny człowiek unika zmywania naczyń. Dla niej jest to ogromna przyjemność, ponieważ to jedna z niewielu rzeczy, które może robić bez pomocy.

Kiedy była dzieckiem, zdiagnozowano u niej dysplazję włóknistą kości. To rzadka choroba, która dotyka 1 na 2.000.000 osób.

Choroba nowotworopodobna dotyczy zmian w kościach. Prawidłowa kość zostaje zastąpiona przez tkankę łączną, w której można stwierdzić rozrzucone wyspy nieprawidłowej kości. W prześwietleniu RTG obserwuje się zwiększoną przepuszczalność dla promieniowania.

Jak zdiagnozowano chorobę?

Podczas odprowadzania małej Floyd do przedszkola, dziewczynka zaczęła skarżyć się swojej mamie na sztywność karku. Matka na początku zbagatelizowała sprawę uznając, że ból był spowodowany złą pozycją podczas snu. Ponieważ ból nie ustawał, postanowiła zaprowadzić dziecko do lekarza... nie jednego. Po obejrzeniu dziewczynki przez czterech lekarzy, postawiono druzgocącą diagnozę.

Teraz, po latach, Floyd korzysta z życia tak, jak tylko umożliwia jej choroba. Jest zdeterminowana by żyć pełnią życia, zanim całkowicie straci swoją mobilność.
Komentarze. Rozpocznij dyskusję.