Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Odmówiła Lekarzom Odłączenia Męża Od Respiratora. 3 Miesiące Później Doznała Szoku!

12 maja 2017
przez Miss Gorilla Team   |   49,4 tys. wyświetleń
Odmówiła Lekarzom Odłączenia Męża Od Respiratora. 3 Miesiące Później Doznała Szoku!

11 lipca 2011 roku świat dla Danielle Davis się zatrzymał. Tego dnia odebrała telefon ze szpitala z informacją, że jej mąż Matt w krytycznym stanie leży na intensywnej terapii.

Okazało się, że mężczyzna podczas jazdy motocyklem zderzył się czołowo z nieprawidłowo jadącym samochodem. Po 9 dniach walki o jego życie, lekarze zadali Danielle najtrudniejsze pytanie w jej życiu...

Czy zgadza się Pani na odłączenie męża od aparatury podtrzymującej życie?

To był dla niej ogromny cios. Byli małżeństwem od 7 miesięcy. Nie była gotowa, żeby z nim się rozstać. Nie zgodziła się.

Czułam, że Bóg nam pomoże. Nie ma dla Niego rzeczy niemożliwych.

Po 3 miesiącach Matt wybudził się ze śpiączki. Lekarze uznali to za cud. Dawali mu tylko 10 % szans na wybudzenie. Mimo ogromnego szczęścia, jakie przeżywała Danielle, musieli ją przygotować na najgorsze. Mężczyzna najprawdopodobniej będzie żył jak roślina.

Zabrała męża do domu

Danielle postanowiła zaopiekować się mężem w domu wraz ze swoją mamą. To był trudny czas. Matt był karmiony za pomocą specjalnych rurek, leżał przykuty do łóżka i trzeba mu było podawać leki o stałych porach. Codziennie musiała go myć i przeprowadzać rehabilitację. 22-letnia Danielle podeszła do tego bardzo odpowiedzialnie i nawet przez moment nie żałowała swojej decyzji.

W końcu przyszła poprawa

Starał się coś powiedzieć. Zazwyczaj były to świsty i szepty, ale widać, że próbował. Pewnego dnia dałam mu do ręki czapkę i kazałam mu ją założyć na głowę. Po kilku próbach usłyszałam z jego ust słowo - próbuję! To było najpiękniejsze, co mogłam sobie wymarzyć. W końcu zaczął mówić.

Później nauczył się prawie samodzielnie poruszać na wózku. Odłączono mu rurki i powoli jadł samodzielnie. Potrzebował jeszcze pomocy przy korzystaniu z łazienki, ale wszystko było na dobrej drodze.

"Nie pamięta naszego ślubu"

Matt niestety nie pamięta niczego, co działo się przed wypadkiem. Nie wie, kim jest Danielle, ale zaczął się do niej przyzwyczajać i bardzo ją lubi. Danielle jest cierpliwa i wierzy, że w końcu sobie przypomni.

Te zdjęcia wykonano przed ślubem

Mężczyzna mimo trudnych przeżyć jest bardzo wesoły i otwarty dla innych. Nie skarży się, ani nie denerwuje. Każdego dnia zaraża bliskich uśmiechem.

Ta historia jest dowodem na to, że zawsze warto walczyć do samego końca. Zgadzasz się? Udostępnij!
Komentarze. Dołącz do dyskusji.