Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Oni Otarli Się O Śmierć. Zobacz Pozostałe Przypadki, w Których o Włos Było Od Tragedii.

4 maja 2017
przez Miss Gorilla Team   |   28,1 tys. wyświetleń
Oni Otarli Się O Śmierć. Zobacz Pozostałe Przypadki, w Których o Włos Było Od Tragedii.

Wielu ludzi ignoruje niebezpieczeństwo związane z jazdą na motorze bez kasku i każdego dnia w ten sposób naraża swoje życie. Te przykłady udowodnią wszystkim, że w wielu przypadkach może on uratować nam życie.

Wiele lat temu motocykliści nie wiedzieli co to jest kask. Na głowę zakładali tzw. "pilotkę", na oczy "gogle" i ruszali w drogę. Niestety zwiększająca się ilość pojazdów na drogach przełożyła się na większą liczbę wypadków i konieczne było wymyślenie czegoś, co pozwoliłoby ochronić najbardziej narażoną na uszkodzenia część ciała.

Po co mi kask?

Zagorzali przeciwnicy kasków uważają, że kask i tak nie chroni przed uszkodzeniami kręgosłupa, więc w razie groźnego wypadku zostaliby przykuci do łóżka i żyli jak rośliny. Brak kasku według nich rozwiązuje tę sprawę ostatecznie. Inni z kolei są tak pewni swoich umiejętności, że nie czują potrzeby zabezpieczania się przed wypadkami, bo są przekonani, że te im się nie przydarzą.

Należy pamiętać, że uderzenie o asfaltową jezdnię, czy wystającą studzienkę lub krawężnik mogą spowodować trwałe i nieodwracalne zmiany w mózgu.

Może to dużo kosztować

Przepisy kodeksu drogowego jasno mówią o tym, że zakładanie kasku ochronnego jest obowiązkiem każdego motocyklisty. W razie niezastosowania się do wymogów, grozi im mandat w wysokości 100 zł i 2 punkty karne.

Kask i specjalny strój na motor lub rower nie należą do tanich, jednak należy pamiętać, że stawką jest nasze zdrowie i życie, a tego nie da się odkupić za żadne pieniądze.

Kask może uratować, życie nie tylko motocyklistom, ale także rowerzystom i narciarzom!

O tym, jaki kask jest ważny, przekonał się także ten budowlaniec:

Pamiętaj!

Zawsze zakładaj kask, bez względu na to, czy jesteś kierowcą czy pasażerem!

Koniecznie udostępnij ten artykuł!
Komentarze. Rozpocznij dyskusję.