Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Matka Wzięła Wychudzonego Syna W Ramiona. To Był Ich Ostatni Uścisk.

3 lutego 2017
przez Miss Gorilla Team   |   15,0 tys. wyświetleń
Matka Wzięła Wychudzonego Syna W Ramiona. To Był Ich Ostatni Uścisk.

10-letni chłopiec zachorował na rzadką chorobę. Historia przedstawiona na zdjęciach chwyta za serce!

Wszystko zaczęło się latem w 2005 roku, kiedy zdiagnozowano u niego neuroblastoma, rzadką postać nowotworu, który dotyka głównie dzieci. Derek natychmiast rozpoczął leczenie. Wraz z matką Cindy, byli zdeterminowani, aby pokonać tę śmiertelną chorobę.

Fotograf Renée C. Byer zaoferował rodzinie, że stworzy kronikę ze zdjęć, obrazującą kolejne etapy walki z chorobą. Za serię tych zdjęć otrzymał nagrodę Pulitzera. Jego fotografie oddają niesamowite emocje - rozpacz, radość, nadzieję i smutek.

Piękna rzecz, warto ją zobaczyć!

Tutaj widzimy Cindy, która zawozi Dereka do hali UC Davis Medical Center, gdzie lekarze będą sprawdzali, czy chłopiec klasyfikuje się do przeszczepu szpiku kostnego.

Po ekstrakcji szpiku kostnego, Cindy pociesza syna. Zabieg ten jest bardzo bolesny. Kiedy jej syn obudził się po operacji, krzyczał i wił się z bólu.

Matka w każdej wolnej chwili masuje synka, żeby uśmierzyć mu ból. Rak zaatakował jego narządy i kości. Potrzebuje całodobowej opieki, więc Cindy rezygnuje z pracy w swoim salonie kosmetycznym, żeby cały czas przy nim być. Marzy tylko o tym, żeby go uszczęśliwić i zobaczyć uśmiech na jego twarzy.

Cindy przytula syna, żeby go pocieszyć przed operacją. Czeka go wycięcie guza z brzucha.

Ale są też szczęśliwe chwile. Tutaj widzimy jak Derek bawi się z bratem i jego przyjacielem. Przebywają w hotelu Tahoe, ponieważ zostali zaproszeni na spotkanie z słynnym koszykarzem Chrisem Webberem. Cindy napisała do niego list i poprosiła o spotkanie, bo to było wielkim marzeniem jej synów.

Derek nie nawidział szpitali, a jego matka robi wszystko, co w jej mocy, aby przekonać go powrotu w to miejsce. Chłopiec jednak nie ułatwia jej zadania.

Cindy obserwuje z niepokojem, jak personel szpitala przygotowuje jej syna do operacji.

Brat Dereka, czuwa przy nim, kiedy jest przygotowywany do leczenia promieniowaniem. Trzyma go za rękę i dodaje mu odwagi.

Cindy i dr William Hall namawiają chłopca, żeby zgodził się na dalszą terapię, ale on nie może już wytrzymać bólu i wybucha płaczem. Krzyczy, że go to już nie obchodzi i chce wrócić do domu.

Cindy jednak się nie poddaje. Znajduje coś, co przekonuje chłopca do dalszego leczenia. Prowadząc samochód bierze synka na kolana i pozwala mu kierować. Szczęśliwy Derek zgadza się wrócić do szpitala.

Rak rozprzestrzenia się agresywnie, a guz w głowie Dereka sprawia, że wygląda, jakby ktoś mu podbił oko. Aby go rozweselić, pracownicy jego ulubionej restauracji piszą mu specjalną wiadomość, oprawiają w ramkę i wieszają na ścianie.

Cindy i jej najlepsza przyjaciółka Kelly Whysong pocieszają się nawzajem. Derek nie ma zbyt wiele czasu i z dnia na dzień robi się coraz słabszy. Cindy pisze do niego list, w którym wyznaje mu jaka jest z niego dumna. Czyta mu go kilkukrotnie, mając nadzieję, że zrozumie.

28 kwietnia 2006 roku Cindy wybiera ubrania, które założy swojemu dziecku na pogrzeb. Jest ubrana w bluzkę z wesołymi naklejkami, którą otrzymała od personelu szpitala.

Na tym zdjęciu widzimy, że z powodu nowotworu, żołądek chłopca jest tak nadęty, że nie może założyć spodni. Z kolei guz w głowie utrudnia mu widzenie i utrzymanie równowagi.

Derek jest zbyt słaby, żeby chodzić. Jego kochająca matka całuje go podczas festynu.

Cindy na tym zdjęciu już od doby siedzi trzymając syna w objęciach. Derek dostał bardzo silne leki i nie ma siły poruszać się. Była wyczerpana, ale powiedziała, że nie zostawi go ani na moment.

10 maja 2006 roku nadszedł koniec. Lekarz dał mu środek uspokajający, który pozwala mu odejść w spokoju. Cindy wie, że zrobiła wszystko, co mogła.

Bliscy żegnają Dereka. Matka całuje delikatnie syna i śpiewa mu jego ulubioną piosenkę.

Cindy, jej syn Miki oraz przyjaciele chłopca niosą jego trumnę chłopca. Na jego grobie widnieje napis wybrany przez Cindy: Zawszę będę nosić pamięć o Tobie w moim sercu i przypominać innym, że warto poświęcić swój czas i energię na wsparcie takich rodzin jak nasza Derek został pochowany 19 maja 2006 roku w Górze Vernon Park.

Ta bardzo smutna historia uświadamia nam jak ważne jest zdrowie. Jeżeli uważasz, że te zdjęcia są warte obejrzenia, udostępnij je znajomym!
Komentarze. Dołącz do dyskusji.

Polub Miss Gorilla. Obserwuj nas na Facebooku.