Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Nie Pozwól, Żeby Twoje Dziecko Wzięło Udział w Internetowej Zabawie. Może To Się Skończyć Stałym Uszczerbkiem Na Zdrowiu.

16 lutego 2017
przez Miss Gorilla Team
Nie Pozwól, Żeby Twoje Dziecko Wzięło Udział w Internetowej Zabawie. Może To Się Skończyć Stałym Uszczerbkiem Na Zdrowiu.

Niestety Internet jest pełen takich głupich wyzwań dla nastolatków. Rodzice powinni być czujni.

„Zabawa” polega na przyłożeniu kawałka lodu do posypanej solą skóry, co powoduje jej wypalanie. Ten kto wytrzyma najdłużej jest największym twardzielem. Skóra doznaje w ten sposób uszkodzeń, a często dochodzi również do odmrożenia. Śmiałkowie zazwyczaj trafiają do szpitala z poparzeniami, które mogą mieć poważne konsekwencje zdrowotne i odbić się na ich życiu.

Większość dzieci nie przyznaje się do brania udziału w Internetowym wyzwaniu

Dzieci ukrywają odparzenia, bo wstydzą się przyznać. Zazwyczaj uszkodzenia skóry ukrywają pod ubraniem. Niestety prowadzi to do uszkodzeń skóry i zwiększenia się ryzyka powstawania poważnych infekcji.

Udowodnij, że nie jesteś „mięczakiem”

Niestety trend ten rozprzestrzenia się w Internecie błyskawicznie! Uważaj, aby Twoje dziecko nie padło ofiarą szantażu i presji ze strony otoczenia. Młodym ludziom wmawia się, że jeżeli nie podejmą się wyzwania są tchórzami, więc nieświadome konsekwencji zazwyczaj decydują się wziąć udział w „zabawie”.

Jakie mogą być skutki?

  • nieodwracalne uszkodzenie nerwów
  • poważne oparzenia
  • blizny do końca życia
  • szpecące uszkodzenia skóry
  • niewydolność narządów

Efektami takich głupich zabaw, młodzież często chwali się w mediach społecznościowych:

Ta matka przestrzega w Internecie innych rodziców

Pewna kobieta mieszkająca w Anglii zauważyła, że skóra jej syna jest pełna oparzeń. Natychmiast wzięła go do lekarza, który stwierdził, że zniszczonych jest tak wiele zakończeń nerwowych, że konieczny jest przeszczep skóry. Doszło także do niewydolności narządów. Lekarz przyznał, że nigdy nie widział tak złego stanu skóry wywołanego zwykłymi kostkami lodu.

Jedna z dziewczyn opublikowała na Instagramie filmik z tego ryzykownego eksperymentu:

Trzeba uważnie śledzić trendy, które pojawiają się w Internecie, aby uchronić nieświadome dzieci. Czujność powinni zachować zarówno rodzice jak i nauczyciele.

Koniecznie udostępnijcie, żeby ostrzec innych!
Komentarze. Dołącz do dyskusji.

Polub Miss Gorilla. Obserwuj nas na Facebooku.