Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Ostrzeżenie: Dziecko Straciło 75% Wzroku z Powodu Popularnej Zabawki, Która Jest w Większości Domów

19 stycznia 2017
przez Miss Gorilla Team   |   65,2 tys. wyświetleń
Ostrzeżenie: Dziecko Straciło 75% Wzroku z Powodu Popularnej Zabawki, Która Jest w Większości Domów

Chłopiec nie czuł bólu podczas zabawy, ale natychmiastowo zaczął odczuwać utratę wzroku. Lekarz wyraził nadzieję, ze zmniejszenie obrzęku oka, spowoduje przywrócenie chociaż w części uszkodzonego zmysłu.

Historia 14-letniego chłopca wstrząsnęła rodzicami na całym świecie, ponieważ okazało się, że niemal w każdym z domów może znajdować się niebezpieczna zabawka, powodująca utratę wzroku.

Lekarz Ben Armitage został poproszony o zbadanie problemu wzroku u 14-letniego chłopca, ponieważ zgłosił się do niego młody pacjent, przywieziony przez swoich rodziców. Przyszedł na wizytę, ponieważ podczas zabawy zaczął odczuwać, że traci możliwość normalnego widzenia., powiedział lekarz. Efekt zabawy - chłopiec w 75% stracił wzrok.

Lekarz zlecił wykonanie zdjęć, które pozwoliły dokładnie obejrzeć gałki oczne chłopca.

W zasadzie udało mu się spalić siatkówkę w tylnej części oka, w pobliżu tak zwanej plamki dodał lekarz.

Chłopiec nie czuł bólu podczas zabawy, ale natychmiastowo zaczął odczuwać utratę wzroku. Lekarz wyraził nadzieję, ze zmniejszenie obrzęku oka, spowoduje przywrócenie chociaż w części uszkodzonego zmysłu.

Uszkodzeń nie da się naprawić... nawet przy użyciu okularów.

Miejsca na gałce ocznej, które zostały wypalone, już nigdy nie odzyskają właściwości umożliwiającej widzenie.

Przyczyną problemów okazał się laserowy wskaźnik

Wyobraźcie sobie aparat, w którym uszkodzono element odpowiedzialny za przechwytywanie obrazu (światła). Jeżeli zostanie uszkodzona wewnętrzna część sprzętu, to nie ma znaczenia, że założymy nowy obiektyw. Do uszkodzonego miejsca światło nie będzie docierać i tak. Podobnie jest z okiem chłopca i wypaloną miejscami plamką - okulary nie pomogą. Obszar widzenia chłopca pozostanie już ograniczony.

Uszkodzony został centralny obszar widzenia, który służy nam do czytania, patrzenia na wprost, prowadzenia samochodu oraz ostrego widzenia. Chłopcu nie może pomóc ani operacja chirurgiczna, ani okulary.

Mniej więcej tak teraz widzi chłopiec

Pomimo, że moc wyjściowa wskaźników laserowych jest regulowana przez prawo w Europie oraz w Ameryce Północnej, na rynku istnieją produkty, które nie spełniają tych norm. Dopuszczalna moc została ustalona właśnie po to, żeby uniknąć przypadkowego uszkodzenia siatkówki ludzkiego oka.

Mylące oznaczenia

Producenci robią wszystko, żeby sprzedać swój produkt. Niestety, oszukują w oznaczeniach wskaźników i podają zaniżone wartości. W rezultacie, może się okazać, że mamy w domu niebezpieczne narzędzie.

Okuliści alarmują

Lekarze z Australii wydali ostrzeżenie dla wszystkich rodziców: wskaźniki laserowe nie są zabawkami.

Podobne zdarzenie 10-letniego Williama

Inne dziecko, 10-letni William mieszkający w Anglii, ucierpiał z powodu zabawy wskaźnikiem laserowym kupionym przez jego mamę, za pośrednictwem Internetu. Światło przypadkowo dostało się do jego oczu i specjaliści sądzili, że chłopiec oślepnie. Na szczęście, wzrok został przywrócony.

Moc wyjściowa wskaźnika laserowego, który ranił Williama, była od 40 do 80 razy silniejsza od tej, którą uważa się za bezpieczną do użytku publicznego. Wskaźniki z mocą powyżej 1 miliwata nie powinny być używane w obecności dzieci lub zwierząt.

Pamiętajcie! Wskaźniki laserowe nie są zabawkami. Schowajcie je przed swoimi dziećmi i ostrzeżcie znajomych.
Komentarze. Dołącz do dyskusji.

Polub Miss Gorilla. Obserwuj nas na Facebooku.