Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Następnym Razem w Sklepie Zwrócisz Uwagę Na Oznaczenia Produktów, Które Pomogą Ci Wybrać Odpowiedni Typ Żywności i Napojów

11 stycznia 2017
przez Miss Gorilla Team   |   3,5 tys. wyświetleń
Następnym Razem w Sklepie Zwrócisz Uwagę Na Oznaczenia Produktów, Które Pomogą Ci Wybrać Odpowiedni Typ Żywności i Napojów

Wyjaśnimy, co te znaki oznaczają oraz gdzie jest znaleźć

Jeżeli regularnie kupujesz żywność w supermarketach to prawdopodobnie widziałeś na różnych produktach symbol OU i zastanawiałeś się, co one oznaczają. Te tajemnicze znaki powinny być uważnie sprawdzane przez konsumentów.

Wyjaśnimy, co te znaki oznaczają oraz gdzie jest znaleźć

Specjalne oznaczenie produktów wynika ze sprawdzenia ich pod kątem wymogów koszerności. Firmy z certyfikatem muszą spełniać najwyższe standardy jakości produktów, jak również utrzymać najlepsze praktyki podczas produkcji.

Proces certyfikacji ściśle określa wymagania co do jakości wyrobów gotowych oraz ich składników. To właśnie dlatego, linie produkcyjne i wszelkie urządzenia muszą być bardzo dokładnie czyszczone i odkażane. Niedozwolona jest nawet najmniejsza ilość substancji niekoszernych. Produkty wytworzone w sprzeczności m.in. z taką zasadą, zostaną użyte za niekoszerne.

Zasady klasyfikacji wydzielają trzy grupy jedzenia: mięso, nabiał oraz "neutralne" jedzenie. Oznaczenia nie mają związku z hipoelargicznością produktów spożywczych. Jednakże wybór "neutralnych" jest bezpieczny dla osób, które są uczulone na nabiał lub mięso.

Istnieje wiele agencji przyznających certyfikaty koszerności dla pakowanej żywności oraz napojów. Najpopularniejszym symbolem oznaczającym jest wielkie "U" w okręgu lub znak OU. Znaki możesz znaleźć na opakowaniach Coca-Coli, Nestle, Jim Beam, Heinz oraz innych znanych marek na całym świecie.

Mała litera obok symbolu OU wskazuje typ produktu.

OU - żywność nie zawiera mięsa ani nabiału, zatem jest "neutralna"

OU-D - produkt mleczny

OU-M - produkt wykonany z mięsa

OU-F - produkt wykonany ze składnikami z ryb

Kto potrzebuje takich produktów?

  • Ludzie, którzy są uczuleni na mleko lub mięso.
  • Osoby na diecie i wykonujące regularne ćwiczenia. Produkty koszerne są dla nich doskonałym wyborem.
  • Osoby, które chcą mieć pewność, że kupują wysokiej jakości żywność.
Komentarze. Dołącz do dyskusji.