Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Pamiętasz Chłopca, Który Wypalał 40 Papierosów Dziennie? Powinieneś Zobaczyć Go Teraz

17 grudnia 2016
przez Miss Gorilla Team   |   220,3 tys. wyświetleń
Pamiętasz Chłopca, Który Wypalał 40 Papierosów Dziennie? Powinieneś Zobaczyć Go Teraz

Świat był w szoku, gdy ujrzał historię dwuletniego Ardi Rizala, który wypala 40 papierosów każdego dnia. Wiadomość momentalnie obiegła świat.

To nie jest nagłówek wiadomości mówiącej o szkodliwości palenia. Wszyscy widzieliśmy już reklamy pokazujące negatywny wpływ palenia papierosów na dzieci, którzy stają się biernymi palaczami. Zatem nic dziwnego, że świat był w szoku, gdy ujrzał historię dwuletniego Ardi Rizala, który wypala 40 papierosów każdego dnia. Wiadomość momentalnie obiegła świat.

Żyjący w Indonezji maluch, wypuszczał nikotynowy dym siedząc na swoim trójkołowym rowerku. Te zdjęcia udostępniane były w mediach (tradycyjnych i elektronicznych) wzdłuż i wszerz globu. Historia spowodowała takie zamieszanie, że indonezyjski rząd został poproszony o zajęcie stanowiska w sprawie.

Zorganizowano dla Ardiego specjalną rehabilitację, żeby mógł rzucić uzależnienie. Udało się, chłopiec rzucił palenie, ale niestety zastąpił je innym nałogiem. Nadmierne spożywanie żywności doprowadziło do niebezpiecznej nadwagi.

Długa walka z uzależnieniem dobiegła końca, kiedy odwiedził dietetyka. Nauczył go jeść zrównoważoną dietę. Dzisiaj chłopiec wygląda i czuje się znacznie lepiej.

Dobrze widzieć, że Ardi jest w lepszej kondycji. Nie pali papierosów i poprawnie się odżywia. Świat odetchnął z ulgą, że chłopiec porzucił swoje uzależnienie od 40 papierosów dziennie.

A teraz to, co już przeszło do historii
Komentarze. Dołącz do dyskusji.