Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Para Bezdomnych z Poznania Otrzymała Niezwykły Prezent - Zorganizowano Im Ślub Jak z Bajki! Zobacz Fotorelację.

31 lipca 2017
przez Miss Gorilla Team   |   8,7 tys. wyświetleń
Para Bezdomnych z Poznania Otrzymała Niezwykły Prezent - Zorganizowano Im Ślub Jak z Bajki! Zobacz Fotorelację.

Kiedy fundacja usłyszała o parze bezdomnych, którzy niebawem mieli wziąć skromny ślub, postanowiła działać. Opisali ich historię w Internecie i poprosili ludzi o jakąkolwiek pomoc.

Fundacja Pro publico – służbie ubogim działa od 2012 roku. Została założona przez ks. dr. Waldemara Szlachetkę, proboszcza parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Poznaniu. Misją fundacji jest wspieranie duchowe i materialne osób bezdomnych i ubogich.

Cudowna niespodzianka

Wszystko oczywiście odbywało się w tajemnicy przez młodą parą. Aldona i Tomasz do ostatniej chwili nie wiedzieli, jak wielka niespodzianka ich czeka. Przez kilka dni udało się zorganizować bardzo dużo. Kościół został pięknie udekorowany, podczas ceremonii grał profesjonalny zespół muzyczny, po parę młodą przyjechał szofer, a pod kościołem czekały już osoby, które robiły zdjęcia. W tym wspaniałym dniu towarzyszyło im wiele życzliwych osób, którzy chcieli im osobiście pogratulować. To był jednak dopiero początek…

Aldona miała także zapewnionego fryzjera, kosmetyczkę i makijażystkę. Kobieta została ubrana w białą sukienkę i otrzymała biały bukiet. Kiedy jej przyszły mąż zobaczył ją – zaniemówił.

Historia Aldony i Tomasza jest naprawdę niezwykła

Są ze sobą od 14 lat. Niestety los ich nie oszczędzał i przez wiele lat żyli na ulicy lub w przytułkach. Mimo cierpienia i beznadziejnej sytuacji w jakiej się znaleźli, ich miłość przetrwała i latami marzyli o tym, żeby móc stanąć na ślubnym kobiercu. Nie sądzili, że czeka ich coś więcej niż skromne sakramentalne "TAK" w pustym kościele…

Ślub miał miejsce 22 lipca o godzinie 15:00. Ksiądz Sławomir Kostrzewa, który ich przygotowywał, wspomina:

Aldona i Tomek wykonali gigantyczną duchową pracę, w efekcie czego zapragnęli pojednać się z Bogiem i na Nim budować swoje życie. " Podjęli konkretną i świadomą decyzję: chcemy zawierzyć swoje życie Bogu.

Po ślubie przyszedł czas na wesele!

Para zjadła obiad w restauracji w Ostrowie Tumskim, a wesele odbyło się w budynku Fundacja Pomocy Wzajemnej Barka. Tort oraz poczęstunek zostały ufundowane przez poznańskie restauracje.

Dzięki ludziom o wielkich sercach ten dzień był dla nich niezapomniany. Mamy nadzieję, że teraz ich życie zacznie się na nowo. Życzymy im wszystkiego, co najlepsze!

Zobacz fotorelację ze ślubu!

Poruszyła Cię ta historia? Podziel się nią ze swoimi znajomymi!
Komentarze. Dołącz do dyskusji.

Polub Miss Gorilla. Obserwuj nas na Facebooku.