Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

9 Prostych Sposobów Na Odróżnienie Oryginału Od Podróbki

20 stycznia 2017
przez Miss Gorilla Team   |   88,3 tys. wyświetleń
9 Prostych Sposobów Na Odróżnienie Oryginału Od Podróbki

Poznajcie listę podstawowych elementów, które warto sprawdzić, ponieważ może się okazać, że po prostu kupiliście podróbkę!

Oryginalne perfumy odstraszają swoją wysoką ceną. W społeczeństwie bogacącym się, ale nadal biednym, zawsze są pilniejsze wydatki niż na zapachy. Wtedy pojawia się pokusa kupienia taniej, okazyjnie - załatwionych perfum od znajomego znajomego. Poznajcie listę podstawowych elementów, które warto sprawdzić, ponieważ może się okazać, że po prostu kupiliście podróbkę!


Sprawdź opakowanie

Oryginalnie zapakowane perfumy są zazwyczaj pokryte grubszym, dobrze przylegającym do kartonu celofanem. Podrobione produkty mają cienką, niestarannie nałożoną folię.


Bezbłędne łączenie folii

Oryginalne produkty rozpoznasz także po łączeniach folii, które są bardzo starannie wykonane i zazwyczaj nie są szersze niż 5 mm.


Karton

Wnętrze opakowania jest idealnie dopasowane do butelki. Dzięki temu perfumy są bezpieczne. Najczęściej używany jest biały karton. Podróbki zrobione są niestarannie i często z tańszych zamienników kolorystycznych kartonu.


Etykiety i oznakowanie

Zwróć uwagę na złote kółko. Strzałka skierowana w prawo powinna być zawsze ciemniejsza niż ta skierowana w lewo.
Gdy kupujesz perfum, nie wahaj się sprawdzić strony producenta, żeby sprawdzić czy informacje publikowane na opakowaniu zgadzają się ze wzorem. Nawet najmniejsza rozbieżność może być oznaką podrobienia.


Projekt

Producenci podrabianych przedmiotów często nawiązują wyglądem swojej butelki do butelki oryginalnej. Zmieniają także nazwę. Wszystko po to, żeby uniknąć sporów sądowych z właścicielem oryginalnej marki. Nie daj się nabrać i w pośpiechu nie chwyć za podobną butelkę!


Kolor perfum

Znane marki nie używają zbyt dużo barwników, dlatego kolor oryginalnych perfum jest zazwyczaj jaśniejszy. Uderzający "chemiczny" kolor jest znakiem podróbki.


Nakrętka od butelki

Nakrętka oryginalnego produktu powinna yć idealnie symetryczna i wykonana z największą starannością. Niesymetryczny kształt może jedynie wynikać z wizji artystycznej projektantów.


Numer seryjny

Numer na dnie butelki nie jest przyklejany i powinien być zgodny z numerem na opakowaniu.


Butelka

Oryginalna butelka ma bardzo gładką i jednolitą powierzchnię. Produkty podrobione są najczęściej bardziej szorstkie w dotyku oraz można natknąć się na nieprecyzyjne oszlifowanie. Produkt oryginalny jest starannie wykonany, z dbałością o najmniejszy detal. Gdy przyjrzysz się podróbce, zauważysz niedoskonałości.

Przekaż informację osobom, które kupują perfumy z nieznanych źródeł.
Komentarze. Dołącz do dyskusji.

Polub Miss Gorilla. Obserwuj nas na Facebooku.