Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Pomiechówek k/Warszawy - Pies Czuwał Na Torach Przy Martwym Przyjacielu

4 stycznia 2017
przez Miss Gorilla Team   |   10,1 tys. wyświetleń
Pomiechówek k/Warszawy - Pies Czuwał Na Torach Przy Martwym Przyjacielu

Trasa kolejowa jest bardzo często uczęszczana przez pociągi, w tym Pendolino. Prędkość pociągów na wskazanym odcinku dochodzi nawet do 160 km/h

Bardzo smutna historia została opublikowana przez Fundację Wzajemnie Pomocni, która mieści się w Pomiechówku, koło Warszawy.

Około godziny 8:00 pociąg potrącił owczarka niemieckiego. Jego towarzysz, drugi pies, przez kilkanaście godzin czuwał przy martwym partnerze w oczekiwaniu na pomoc.

Około godziny 20:00 do Fundacji dotarła wiadomość, że na torach kolejowych leżą dwa owczarki niemieckie. Warto zaznaczyć, że trasa kolejowa jest bardzo często uczęszczana przez pociągi, w tym Pendolino. Prędkość pociągów na wskazanym odcinku dochodzi nawet do 160 km/h. Przez 12 godzin pies czekał na udzielenie pomocy przyjacielowi. Pies trzymał głowę na nim głowę, a gdy przejeżdżał pociąg, chował ją pod ciało kolegi.

Pies był bardzo nieufny, a warunki akcji utrudnione przez często kursujące pociągi. Determinacją w chęci udzielenia pomocy wykazał się sokista i pracownik kontroli ruchu z Warszawy.

Wyziębiony pies został przewieziony do lecznicy

Prawie się nie ruszał, temperatura ciała znacząco spadła. Pies otrzymał środki przeciwbólowe, przeciwwstrząsowe i przeciwkrwotoczne. Jest poobijany, ale cały.

Po kilkunastu godzinach pies ma się już lepiej. Temperatura się podniosła, przyjmuje płyny. Niestety nadal nie wstaje.

Jeżeli chcecie poczytać o Fundacji, zajrzyjcie na ich stronę internetową www.wzajemniepomocni.pl
Komentarze. Dołącz do dyskusji.