Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Bydgoszcz: PIJANY Ksiądz Potrącił Pieszego Na Pasach. W Wydychanym Powietrzu Miał 1,5 Promila Alkoholu!

23 maja 2017
przez Miss Gorilla Team   |   3,0 tys. wyświetleń
Bydgoszcz: PIJANY Ksiądz Potrącił Pieszego Na Pasach. W Wydychanym Powietrzu Miał 1,5 Promila Alkoholu!

Do zdarzenia doszło w czwartek na ulicy Fordońskiej. 64-letni ksiądz potrącił 54-letniego na przejściu dla pieszych. W wydychanym powietrzu miał 1,5 promila alkoholu!

Z obecnych ustaleń wynika, że ksiądz wyprzedzał samochód, który zatrzymał się przed przejściem, żeby przepuścić pieszego. Wtedy doszło do potrącenia, w wyniku którego 56-latek uderzył głową o przednią szybę samochodu. Po reanimacji przewieziono go do Szpitala Uniwersyteckiego w Bydgoszczy. Ma w kilku miejscach pękniętą czaszkę oraz obrzęk mózgu. Lekarze walczą o jego życie. Sam fakt prowadzenia auta przez pijanego kierowcę jest karygodny. W tym przypadku oburzenie jest jeszcze większe bo za kółkiem siedział ksiądz. Kapłan pełnił służbę w jednej z bydgoskich parafii.

Była potrzeba reanimacja

Na miejsce od razu wezwano pogotowie ratunkowe i policję. U poszkodowanego doszło do zatrzymania akcji serca i konieczna była reanimacja. Na szczęście udało się go uratować, ale z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala.

Ksiądz odpowie za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu. Ma odebrane prawo jazdy. Obecnie przebywa w policyjnej izbie zatrzymań. Przyznał się do postawionych mu zarzutów. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Ma problemy z alkoholem

Duchowny przyznał się, że tego dnia wypił jednego drinka. Od kilku lat ma problemy z nadmiernym spożywaniem alkoholu, co potwierdziły osoby z jego najbliższego otoczenia.

Jakie powinny go spotkać konsekwencje?
Komentarze. Dołącz do dyskusji.

Polub Miss Gorilla. Obserwuj nas na Facebooku.