Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Nigdy Nie Chciała Dorosnąć, a Ma Już 58 Lat. Zobacz Jak Wygląda Dzisiaj Pippi Langstrump!

13 lipca 2017
przez Miss Gorilla Team   |   83,1 tys. wyświetleń
Nigdy Nie Chciała Dorosnąć, a Ma Już 58 Lat. Zobacz Jak Wygląda Dzisiaj Pippi Langstrump!

Chociaż minęło już kilkadziesiąt lat, tę piegowatą, rezolutną dziewczynkę pamięta każdy. Co dzisiaj robi i jak się zmieniła ulubienica publiczności?

Inger Nilson, odtwórczyni roli Pippi Langstrump, urodziła się w 1959 roku w Szwecji. Kiedy w wieku 9 lat dostała rolę Pipp, nikt nie spodziewał się, że odniesie aż taki sukces. Inger skończyła szkołę aktorską, ale nie zamierzała pracować w zawodzie. Przez kilka lat pracowała jako sekretarka i bardzo lubiła tę posadę. Mimo postanowień, że nie wróci już na wielki ekran, w 1987 roku zaczęła pracę w teatrze, a dwa lata później zagrała rolę Julianny w półgodzinnej telenoweli Kajsa Kavat.

Jak to wszystko się zaczęło?

Skąd Astrid Lindgren miała pomysł na tę historię? Otóż w 1941 roku, córka pisarki Karin, rozchorowała się i musiała dłuższy czas leżeć w łóżku. Dziewczynce bardzo się nudziło i któregoś dnia poprosiła mamę, żeby ta opowiedziała jej bajkę. Astrid wymyśliła więc przygody małej rudowłosej dziewczynki, która jest niezwykle silna, pomysłowa i odważna. Rezolutna 9-latka ma niezwykłe przygody, je tyle słodyczy ile tylko chce i może chodzić spać o dowolnej godzinie. To chyba od zawsze było i jest marzeniem każdego dziecka...

Astrid Lindgren zmarła w 2002 roku.

Astrid spisała całą historię i wręczyła manuskrypt swojej córce na 10. urodziny. Rok później książka została wydana i zdobyła olbrzymią popularność wśród dzieci na całym świecie.

Książka została surowo oceniona przez krytyków

Krytyk literatury John Landquist, po przeczytaniu historii Pippi, napisał: Postać tej nienormalnej dziewczynki i jej niesmaczne przygody opisane w książce Lindgren mogą pozostawić jedynie bardzo nieprzyjemne, szarpiące duszę wspomnienie.

No cóż, trudno się dziwić. To historia, która opowiada o 9-latce, która mieszka sama z małpką Panem Nilssonem i koniem. Jej mama nie żyje, a tata zaginął na morzu. Ma torbę pełną złotych monet i świetnie radzi sobie bez rodziców. Jest także pyskata i niegrzeczna. Niektórzy bali się więc, że Pippi stanie się wzorem dla innych dzieci.

Międzynarodowy sukces

Liczna krytyka nie spowodowała spadku popularności książki. Wręcz przeciwnie - przetłumaczono ją na 70 języków! Dzieci na całym świecie pokochały rudowłosą dziewczynkę i z zapartym tchem czytały jej przygody.

W latach 1969 - 1973 powstał serial o przygodach Pippi, wyreżyserowany przez Ollego Hellboma. Główna rola przypadła właśnie Inger Nilsson.

Tak wygląda dzisiaj odtwórczyni słynnej roli Pippi Langstrump!

Przypomnijmy sobie jedną ze śmieszniejszych scen z jej udziałem!

Podziel się tym artykułem ze swoimi znajomymi!
Komentarze. Dołącz do dyskusji.