Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Po Nieudanej Próbie Samobójczej Wyglądał Jak Potwór. Po 10 Latach Dzięki Operacji Przeszedł Prawdziwą Metamorfozę. Nie Uwierzysz Jak Wygląda Obecnie.

24 lutego 2017
przez Miss Gorilla Team
Po Nieudanej Próbie Samobójczej Wyglądał Jak Potwór. Po 10 Latach Dzięki Operacji Przeszedł Prawdziwą Metamorfozę. Nie Uwierzysz Jak Wygląda Obecnie.

Efekt operacji przeszedł najśmielsze oczekiwania mężczyzny. Przemiana jest zdumiewajaca.

Andy Sandness był zwyczajnym chłopakiem

Dramatyczna decyzja zmieniła jego życie

Jednak nadużywanie alkoholu i problemy psychiczne doprowadziły u niego do myśli samobójczych. Krótko przed Świętami Bożego Narodzenia w 2006 roku wraz z kolegą postanowili odebrać sobie życie. Jego przyjaciel zmarł na miejscu.

Od razu wiedział, że to był błąd

Ustawił lufę pod brodą, wziął głęboki oddech i pociągnął za spust. Po chwili poczuł ogromny ból. Od razu wiedział, że popełnił ogromny błąd. Kiedy przyjechała policja błagał: Proszę, proszę, nie pozwólcie mi umrzeć. Nie chcę umierać!

Ratowano go w dwóch szpitalach

Miesiące spędzone na intensywnej terapii sprawiły, że udało się go uratować. Kiedy wyszedł ze szpitala jego matka trzymała go za rękę. Zawsze była silną kobietą, ale tego dnia jej twarz była portretem niezgłębionego smutku.

Mężczyzna nie mógł mówić, więc napisał kartkę: Przepraszam. Jego matka odpowiedziała przez łzy: Kocham Cię. Jest w porządku. Andy nie mógł jednak przestać myśleć o tym, jak bardzo skrzywdził swoją rodzinę.

Jego życie przeraziło się w koszmar

Twarz mężczyzny wyglądała okropnie. Nie miał nosa, wargi prawie nie były widoczne, zostały mu tylko dwa zęby, a twarzy była mocno zdeformowana.

Kiedy wybierałem się do sklepu, unikałem kontaktu wzrokowego z dziećmi, aby ich nie wystraszyć. Kiedy ktoś pytał się mnie, co jest przyczyną mojego wyglądu, okłamywałem ich, że jest to efekt postrzelenia podczas polowania. Nie miałem życia towarzyskiego.

Andy wyjechał poza miasto. Zajął się myślistwem i łowiectwem. Przez kilka lat w ukryciu czekał, aż pojawi się szansa na operację.

Po 5 latach pojawiła się nadzieja

W jednej klinice lekarze zdecydowali się podjąć się tego wyzwania. W tym czasie specjaliści prowadzili szereg badań i testów, które miały pomóc im opracować strategię działania. Była to operacja dużego ryzyka, a szanse na jej pomyślne przeprowadzenie były niewielkie. Do tej pory przeprowadzono ponad 20 takich operacji na całym świecie, co nie jest optymistycznym wskaźnikiem.

Musiał czekać jeszcze 5 lat na dawcę

W końcu się udało. Zmarły mężczyzna miał bardzo podobny kolor skóry i był w podobnym wieku. Wystąpiła zgodność grupy krwi i tkanek więc operacja przeszczepu twarzy w końcu była możliwa. Andy dowiedział się, że dawca miał dokładnie takie samo zainteresowania jak on. Pomyślał, że to znak.

Andy był poddawany badaniom psychiatrycznym

Jego lekarz, zapytany o to, czy uważa, że samobójcy powinni dostawać taką szansę, odpowiedział: Uważam, że każdy zasługuje na drugą szansę, nie ważne, co zrobił wcześniej.

Operacja trwała ponad 20 godzin

Na szczęście wszystko się udało. Przeszczepiono mu język, nos, zęby, oraz część żuchwy. Górną część szczęki zrekonstruowano mu z kości i mięśni z biodra.

Mięśnie twarzy mężczyzny są w coraz lepszej kondycji. Andy pobiera lekcje mówienia, aby nauczyć się korzystać z nowego języka. W końcu może jeść te produkty, które wcześniej były poza jego zasięgiem: jabłka, steki, czy pizzę.

Dokładnie wiem od kiedy wyglądałem normalnie

Jechałem po operacji windą i pewien chłopczyk spojrzał na mnie i nie powiedział nic. Nawet nie krzyknął. Popatrzył tylko jak na normalnego człowieka i... wtedy wiedziałem, że jest dobrze.

Kiedy zobaczył się w lustrze nie mógł powstrzymać łez

Cała jego rodzina była wzruszona. Andy dostał nowe życie. Teraz wyglądał bardzo dobrze. 31-letni mężczyzna powrócił do swojej rodzinnej miejscowości i chce podjąć pracę jako elektryk. Marzy także, że ożeni się i założy rodzinę.

Poznaj historię jego niesamowitej metamorfozy

Jesteś pod wrażeniem jego przemiany? Uważasz, że to dobrze, że dostał drugą szansę?
Komentarze. Dołącz do dyskusji.