Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Po Co z Tyłu Koszuli Jest Przyszyta Ta Pętelka? Poznaj Jej Prawdziwe Zastosowanie!

19 lipca 2017
przez Miss Gorilla Team   |   54,1 tys. wyświetleń
Po Co z Tyłu Koszuli Jest Przyszyta Ta Pętelka? Poznaj Jej Prawdziwe Zastosowanie!

Większość koszul ma przyszytą z tyłu malutką pętelkę. Mimo, że nie pełni ona dzisiaj żadnej funkcji, projektanci nadal umieszczają ją na ubraniach. Wiesz dlaczego?

Odpowiedź jest bardzo prosta. W dawnych czasach nie każdy miał dużą szafę na ubrania, a wieszaki były luksusem. Ich funkcję pełniły haczyki. Pętelkę doszywano więc po to, żeby ułatwić powieszanie koszul. Podobno zaczęło się to w latach 60. u marynarzy, którzy musieli sobie jakoś radzić na statkach i dlatego opatentowano ten sprytny pomysł.

Inne teorie

Jest to jedna z najbardziej powszechnych teorii, ale niektórzy mają inne zdanie na ten temat. Podobno kiedyś kobiety często pociągały za te pętelki, kiedy chciały poflirtować z danym mężczyzną. Z kolei żonaci mężczyźni, odrywali je, żeby dać znać potencjalnym adoratorkom, że są zajęci.

Obecnie, kiedy wszyscy mamy duże szafy i wieszaki, pętelki wydają się zbędnym dodatkiem. Jednak nadal wiele koszul, jakie możemy spotkać w sklepach, posiada ten maleńki dodatek. Zapewne projektanci robią to z przyzwyczajenia, nie chcąc zmieniać raz utartego już schematu.

Udostępnij i podziel się tą wiedzą ze znajomymi!
Komentarze. Dołącz do dyskusji.