Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

21-Latka Zasnęła w Dziwnej Pozycji. Godziny Po Przebudzeniu Była Sparaliżowana

7 stycznia 2017
przez Miss Gorilla Team   |   30,8 tys. wyświetleń
21-Latka Zasnęła w Dziwnej Pozycji. Godziny Po Przebudzeniu Była Sparaliżowana

Gdy dziwne uczucie przeniosło się na jej ramiona i zaczęły się kłopoty z oddychaniem, dziewczyna zadzwoniła na pogotowie myśląc, ze ma atak serca

Wielu z nas odczuwało dyskomfort w karku po spaniu w dziwnej pozycji. Zazwyczaj ból znika w ciągu dnia, a na pewno po kolejnej nocy (przespanej w odpowiedniej pozycji).

Niestety dla Helen Finchman ból szyi zmienił się w coś bardziej poważnego. 21-letnia dziewczyna sądziła, że dyskomfort po przebudzeniu był związany z dziwną pozycją podczas snu. Niestety, około południa zaczęło się dziwne drętwienie nóg.

Gdy dziwne uczucie przeniosło się na jej ramiona i zaczęły się kłopoty z oddychaniem, dziewczyna zadzwoniła na pogotowie myśląc, ze ma atak serca.

Po przyjeździe pogotowia było jeszcze gorzej. Upadłam, gdy sanitariusz poprosił mnie, żebym wstała. Natychmiast została przewieziona do szpitala.

Jak dotarli na miejsce, lekarze byli zaskoczeni objawami. Helen myślała, że może to mieć związek z ukąszeniem przez owada na wakacjach, z których dopiero wróciła.

Dopiero po dwóch miesiącach i wielu testach lekarze odkryli, że powodem jest paraliżu była rzadka choroba neurologiczna - poprzeczne zapalenie rdzenia. Choroba powoduje przerwanie komunikacji pomiędzy nerwami w rdzeniu a resztą ciała. Zapalenie często rozwija się po zakażeniu wirusowym.

Po trzech miesiącach od paraliżu, Helen znów odzyskała czucie. Jest w trakcie terapii i wkrótce będzie mogła wrócić do domu.

Pomimo wielu przykrych doświadczeń, Helen mówi o wdzięczności do wszystkich, którzy jej pomogli. Rodzina założyła profil na stronie GoFundMe, żeby zebrać pieniądze na niezbędne modyfikacje w domu.

W rodzinnej miejscowości nie mogą doczekać się powrotu Helen. Jej starsza siostra mówi: Nigdy się nie poddamy i nie stracimy nadziei. Będę dalej na każdym kroku wspierać moją siostrzyczkę.
Komentarze. Rozpocznij dyskusję.

Polub Miss Gorilla. Obserwuj nas na Facebooku.