Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Po Ugryzieniu Komara Jej Noga Spuchła Do Wagi 25 Kilogramów!

7 maja 2017
przez Miss Gorilla Team   |   4,7 tys. wyświetleń
Po Ugryzieniu Komara Jej Noga Spuchła Do Wagi 25 Kilogramów!

Kobieta została bez pieniędzy z dwójką dzieci. Była niezdolna do pracy, więc jej dzieci przerwały edukację i zatrudniły się w fabryce. Nadal nie stać ich na leczenie.

44- letnia Juan Suwanchatree z Tajlandii jest matką dwójki dzieci. Dwa lata temu zaraziła się rzadką tropikalną chorobą o nazwie Lymphatic Filariasis. Krótko po tym zostawił ją mąż.

Zaczęło się od ukąszenia komara

Z początku jej noga zaczęła mocno puchnąć, aż w końcu jej ciężar przekroczył 25 kilogramów. Choroba powoduje obrzęki i zatrzymuje wodę w organizmie.

Juan miała szczęście. O jej przypadku usłyszał znany w tamtejszych rejonach działacz filantropijny Bhin, który od lat zajmuje się pomaganiem potrzebującym na ternie Tajlandii. Mężczyzna ofiarował jej 570 dolarów, co pozwoli pokryć koszty hospitalizacji, ale leczenie jest bardzo drogie, dlatego rodzina Juan urządziła zbiórkę i mają nadzieję, że uda im się uzbierać wystarczającą ilość środków.

Lymphatic Filariasis

Jest to choroba spowodowana pasożytami, które przenoszone są przez komary. Najczęściej objawia się bardzo dużym obrzękiem w okolicach ramion, nóg, lub narządów płciowych. Skóra staje się grubsza i pogarsza się ogólne samopoczucie zarażonego. Osoby zakażone powinny przez cały rok przyjmować dawkę leku, zwanego dietetylokarbaminą, aby zabijać robaki we krwi i zapobiegać rozprzestrzenianiu się choroby. Niestety jest to bardzo kosztowne leczenie.

Juan ma nadzieję, że dzięki rozgłosowi w mediach społecznościowych, uda jej się znaleźć wsparcie finansowe od dobrych ludzi.

Udostępnij jej historię innym! Być może ktoś jej pomoże!
Komentarze. Rozpocznij dyskusję.