Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Podczas Remontu Znaleźli Trumnę z Ciałem Dziecka! Dalsze Wydarzenia Były Równie Emocjonujące.

12 maja 2017
przez Miss Gorilla Team
Podczas Remontu Znaleźli Trumnę z Ciałem Dziecka! Dalsze Wydarzenia Były Równie Emocjonujące.

Kobieta była zszokowana odkryciem, którego dokonali budowlańcy w maju 2016 roku. Przez wiele lat żyła w nieświadomości, że na jej posesji znajduje się zakopana trumna z ciałem małego dziecka.

Do niecodziennego zdarzenia doszło w San Francisco. Podczas przebudowy domu Ericy Karner, robotnicy natrafili na dużą metalową skrzynkę. Kiedy ją odkopali, zamarli z przerażenia. W środku znajdowało się malutkie dziecko!

Ciało dziecka było zachowane w bardzo dobrym stanie. To była dziewczynka. Miała blond włosy i alabastrową skórę. Według opinii biegłych badaczy, zmarła w 1876 roku, krótko przed ukończeniem 3. roku życia.

Przyczyna śmierci

Najprawdopodobniej dziewczynka zmarła z powodu niedożywienia i osłabienia spowodowanego infekcją wirusową. Przypuszcza się, że w wyniku tego zapadła w śpiączkę i zmarła.

Urząd miasta stwierdził, że znaleziona na jej posesji trumna jest problemem kobiety i sama musi zorganizować jej pochówek.

Żeby pochować dziecko ponownie potrzebny była akt zgonu. Znajdujące się w trumnie dokumenty pozwoliły badaczom sprawdzić jej tożsamość. Szybko odnaleziono także informacje na temat tego kim byli jej rodzice. Okazało się, że nazywali się Horatio Cook i Edith Scooffy.

Uważa się, że dziewczynka była jedną z 30 000 osób, które zostały pochowane na miejskim cmentarzu "Odd Fellows Cemetery", który został zamknięty w 1890 r. Wcześniej, w wyniku przebudowy, trumny były na jakiś czas przemieszczane w inne miejsca i najprawdopodobniej doszło do zaniedbania.

Wyprawiono jej ponowny pogrzeb

Los dziecka wzruszył okolicznych mieszkańców. Około 100 osób przyszło ją pożegnać. Zafundowano jej nową drewnianą trumnę, a orkiestra zagrała dla niej kołysankę.

Na jej grobie wyryto napis:

"To dziecko kochało świat. Jeżeli nikt się nie smuci, nikt nie będzie pamiętał!"

Niesamowita historia, prawda? Co byś zrobił w takiej sytuacji?
Komentarze. Dołącz do dyskusji.