Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Uważaj Na Podstępny Sposób Włamywaczy. Podpowiadamy, Jak Uniknąć Grabieży Samochodu!

31 stycznia 2017
przez Miss Gorilla Team   |   13,5 tys. wyświetleń
Uważaj Na Podstępny Sposób Włamywaczy. Podpowiadamy, Jak Uniknąć Grabieży Samochodu!

Informacja z ostrzeżeniem pojawiła się w mediach społecznościowych. Internauci ostrzegają się nawzajem, żeby ukrócić proceder podstępnych kradzieży aut.

Wiele serwisów internetowych donosi i ostrzega, przed możliwością łatwego dostania się do wnętrza naszego samochodu przez niepożądane osoby. Wiadomość bardzo poważnie została odebrana przez mieszkańców Stanów Zjednoczonych tuż po tym, jak opublikowany został artykuł w America News.

Przestępcy prawdopodobnie wykorzystują małe monety, żeby włamywać się do samochodów. Działa to bardzo prosto: złodziej zacina monetą klamkę drzwi od strony pasażera. Potem czeka na właściciela pojazdu i śledzi go aż do domu. Gdy kierowca próbuje zamknąć samochód, ten pozostaje nadal otwarty.

Uważaj na popularną na całym świecie metodę włamania do samochodu!

Złodzieje najczęściej wybierają drzwi od strony pasażera, ponieważ wielu kierowców nie sprawdza ich domknięcia. Zwłaszcza, że wielu podróżuje w pojedynkę. Nieświadomy kierowca podjeżdża pod dom, zamyka samochód, który w rzeczywistości nie jest zamknięty przez umieszczoną w klamce monetę.

Oznacza to, że samochód pozostaje otwarty a system alarmowy nieaktywny. Włamywacze uzyskują wtedy łatwy dostęp do wnętrza pojazdu. Jeżeli nie ukradną samochodu to z pewnością przejrzą zawartość schowka i bagażnika.

Pewien serwis internetowy podważa wiarygodność tej wiadomości.

Znany amerykański internauta, właściciel serwisu internetowego Snopes, podważył wiarygodność tej wiadomości. Redaktor uznał ją za żart i próbował zdemaskować. Warto jednak podkreślić, że redakcja serwisu nie stwierdziła, że jest to niemożliwe, co nie jest bez znaczenia.

Oto, co napisali na stronie:

Rozmawialiśmy również z działem obsługi Chevroleta w Nowym Jorku, gdzie mechanicy także śmiali się z opisanego sposobu, jako wysoce nieprawdopodobnego. Przypuszczają, że ta metoda może ewentualnie być skuteczna w starszych pojazdach.

Postanowiliśmy opublikować to ostrzeżenie, ponieważ średni wiek samochodu w Polsce to 15 lat! O ile właściciele najnowszych modeli samochodów mogą czuć się w miarę bezpiecznie, o tyle właściciele milionów starszych aut powinni uważać.

Jeżeli masz starsze auto, zawsze sprawdź drzwi pasażera po zamknięciu pojazdu. Gdy zauważysz monetę w klamce, możesz być niemal pewny, że próbowano Cię okraść!

Udostępnij ten materiał znajomym i rodzinie, którzy posiadają starszy samochód.
Komentarze. Dołącz do dyskusji.

Polub Miss Gorilla. Obserwuj nas na Facebooku.