Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Policjant Po Cywilnemu Zatrzymuje Kierowcę i Wmawia Mu Wykroczenie, Którego Ten Nie Popełnił. Wszystko Rejestruje Kamera.

16 stycznia 2017
przez Miss Gorilla Team   |   46,3 tys. wyświetleń
Policjant Po Cywilnemu Zatrzymuje Kierowcę i Wmawia Mu Wykroczenie, Którego Ten Nie Popełnił. Wszystko Rejestruje Kamera.

W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać jak kierowca samochodu osobowego wyprzedza ciężarówkę i zmusza ją do zatrzymania.

W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać jak kierowca samochodu osobowego wyprzedza ciężarówkę i zmusza ją do zatrzymania.

Okazuje się, że to policjant, który nie będąc na służbie, postanowił ukarać jadącego przed nim człowieka za wykroczenie drogowe. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że do żadnego wykroczenia nie doszło! Wszystko nagrała kamera, znajdująca się w samochodzie ciężarowym.

Niebezpieczny manewr, którego nie było

Policjant zarzucał kierowcy, że wykonał niebezpieczny manewr, który zagrażał bezpieczeństwu ruchu drogowego. Niebezpieczeństwo to miało polegać na zajechaniu drogi policjantowi. Kierowca, przekonany o swojej niewinności, próbował wyjaśnić zaistniałą sytuację. Stróż prawa był nieugięty, dopóki nie dowiedział się o kamerze, która rejestrowała całą sytuację. Wtedy zmienił zdanie i zaczął się wahać, a ostatecznie przepraszać za swoje zachowanie.

Zaskakujący przebieg rozmowy

Policjant: Dzień dobry Panu.
Kierowca: Dzień dobry.
P: [tekst niezrozumiały] Policja, Gwiazdowski Piotr. Młodszy Aspirant. Czemu Pan wjechał we mnie? Jadę z dziećmi z rodziną. Na ulicy Jana Pawła II skręcam sobie z boksu w prawo, a Pan wjeżdża mi pod samochód.
K: A widział Pan jak [tekst niezrozumiały]
P: Wjechał Pan na środkowy, były trzy pasy, tak? Mi się wydaje, że miał Pan nakaz w prawo. Jeżeli ma pan nakaz w prawo i prosto, okej, mogło tak być, ale wjechał mi Pan pod sam samochód. Bez [tekst niezrozumiały], bez niczego. To jest takie zagrożenie w ruchu, za chwile może Pan stracić prawo jazdy.
K: To jest nagrywane. Pan nie może mieć do mnie pretensji, że jadę swoim pasem.
P: Jak Pan jechał swoim pasem?
K: No niech Pan się przejdzie jeszcze raz.
P: Mi się wydaje, że jechał Pan złym pasem po prostu.
K: Tak jak Pan mówi, Panu się wydaje
P: To znaczy byłem pewny do tego momentu, jak Pan mówi, że było inaczej może tak było, można się kłócić (albo możemy się kłócić). Ale wiem, że Pan stał na pasie..
K: I pan to [tekst niezrozumiały]
P: no no i Pan stał na prawym pasie
K: no no niech Pan wejdzie ja Panu odtworzę na kamerach
P: tutaj ma Pan
K: Tak
P: Okej dobra, być może ja bardzo przepraszam, ale wiem, że...

A tu całe nagranie sfilmowane rejestratorem samochodowym kierowcy:

Jesteśmy ciekawi, co Wy o tym myślicie i jakbyście zachowali się na miejscu kierowcy ciężarówki? Napiszcie w komentarzach!
Komentarze. Dołącz do dyskusji.