Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

6-Latek Dowiaduje Się o Pozytywnie Zakończonej Chemioterapii i Zaczyna Tańczyć. Wideo Sprawi, Że Nie Będziesz Mógł Przestać Się Uśmiechać.

1 marca 2017
przez Miss Gorilla Team   |   3,6 tys. wyświetleń
6-Latek Dowiaduje Się o Pozytywnie Zakończonej Chemioterapii i Zaczyna Tańczyć. Wideo Sprawi, Że Nie Będziesz Mógł Przestać Się Uśmiechać.

Chemioterapia u małych dzieci wzbudza u nas ogromny smutek. Zazwyczaj kojarzy nam się z bólem i płaczem. Ale są też piękne aspekty tego traumatycznego przeżycia – moment wygrania z chorobą.

Jimmy Spagnolo jest 6-letnim chłopcem, który właśnie dzięki chemioterapii pokonał raka. Miał nieoperacyjnego guza mózgu, a dzięki 4 chemioterapiom udało się wygrać z chorobą. Takie dni nie są niestety codziennością w Szpitalu Dziecięcym w Petersburgu. Jednak dzień, w którym zdrowe dziecko wychodzi ze szpitala jest zawsze hucznie świętowany. Tak było i w tym przypadku.

Wyjątkowy dzwon

W szpitalu jest zamontowany specjalny dzwon na ogłaszanie takich okazji. Możliwość ogłoszenia nim, że jest się zdrowym to największe marzenie każdego z dzieci na tym oddziale.

Cały personel szpitala, rodzice chłopca i innych dzieci bili mu brawo i cieszyli się razem z chłopcem.

Jimmy nie mógł powstrzymać emocji. Podskakiwał, wymachiwał rękoma i tańczył. Patrzenie na malucha wywołuje uśmiech na twarzy.

Zobaczcie drugie nagranie

Oby każde dziecko na tym oddziale mogło kiedyś świętować tak jak Jimmy. Wzruszyło Was to nagranie?
Komentarze. Dołącz do dyskusji.