Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

6-Latek Dowiaduje Się o Pozytywnie Zakończonej Chemioterapii i Zaczyna Tańczyć. Wideo Sprawi, Że Nie Będziesz Mógł Przestać Się Uśmiechać.

1 marca 2017
przez Miss Gorilla Team   |   3,6 tys. wyświetleń
6-Latek Dowiaduje Się o Pozytywnie Zakończonej Chemioterapii i Zaczyna Tańczyć. Wideo Sprawi, Że Nie Będziesz Mógł Przestać Się Uśmiechać.

Chemioterapia u małych dzieci wzbudza u nas ogromny smutek. Zazwyczaj kojarzy nam się z bólem i płaczem. Ale są też piękne aspekty tego traumatycznego przeżycia – moment wygrania z chorobą.

Jimmy Spagnolo jest 6-letnim chłopcem, który właśnie dzięki chemioterapii pokonał raka. Miał nieoperacyjnego guza mózgu, a dzięki 4 chemioterapiom udało się wygrać z chorobą. Takie dni nie są niestety codziennością w Szpitalu Dziecięcym w Petersburgu. Jednak dzień, w którym zdrowe dziecko wychodzi ze szpitala jest zawsze hucznie świętowany. Tak było i w tym przypadku.

Wyjątkowy dzwon

W szpitalu jest zamontowany specjalny dzwon na ogłaszanie takich okazji. Możliwość ogłoszenia nim, że jest się zdrowym to największe marzenie każdego z dzieci na tym oddziale.

Cały personel szpitala, rodzice chłopca i innych dzieci bili mu brawo i cieszyli się razem z chłopcem.

Jimmy nie mógł powstrzymać emocji. Podskakiwał, wymachiwał rękoma i tańczył. Patrzenie na malucha wywołuje uśmiech na twarzy.

Zobaczcie drugie nagranie

Oby każde dziecko na tym oddziale mogło kiedyś świętować tak jak Jimmy. Wzruszyło Was to nagranie?
Komentarze. Dołącz do dyskusji.

Polub Miss Gorilla. Obserwuj nas na Facebooku.