Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Obrzydliwa Profanacja Figury Jana Pawła II. Autor Sztuki Przekroczył Wszelkie Granice Dobrego Smaku.

22 lutego 2017
przez Miss Gorilla Team   |   2,0 tys. wyświetleń
Obrzydliwa Profanacja Figury Jana Pawła II. Autor Sztuki Przekroczył Wszelkie Granice Dobrego Smaku.

Chorwacki reżyser Oliver Frljić jest znany ze swoich bulwersujących spektakli, ale tą „sztuką” przekroczył wszelkie granice.

W momencie, w którym związek Kościoła i państwa wydaje się nierozerwalny, a władza organów kościelnych próbuje wpłynąć na funkcjonowanie świeckich instytucji oraz na decyzje jednostek, twórcy spektaklu sprawdzają, czy opór wobec tych mechanizmów jest jeszcze możliwy - tak zachęcano na stronie teatru do przyjścia na sztukę.

„Klątwa”

Spektakl pt. „Klątwa” miała być manifestem sprzeciwu wobec zachowania papieża Jana Pawła II, który oskarżany był o ukrywanie księży gwałcących dzieci.

Największą grozę wzbudza scena, w której pojawia się figura papieża z doczepionym przyrodzeniem. Po chwili jedna z aktorek zaczyna uprawiać z nią seks. Następnie figura zostaje powieszona na szubienicy i podpisana „Obrońca pedofilów”.

Zaatakowano także Kaczyńskiego

Jedna z aktorek wygłosiła monolog, w którym głośno zastanawiała się, co by wydarzyło się, gdyby zorganizowało zbiórkę pieniędzy na zabójstwo Jarosława Kaczyńskiego. Podczas jej aktu krzyż, który stoi na scenie jest ścinany piłą mechaniczną.

Na temat sztuki wypowiedział się na Twitterze rzecznik Episkopatu Polski Paweł Rytel-Adrianik:

Prokuratura wszczęła postępowanie

Poseł PiS-u Dominik Tarczyński złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa oraz obrazę uczuć religijnych, a także o nawoływanie do zabójstwa.

Publiczność nie zareagowała jednakowo…

Zgromadzeni w Teatrze Powszechnym w Warszawie zareagowali dwojako. Nie każdy był oburzony spektaklem. Dla jednych spektakl był wulgarny i obraźliwy, inni natomiast bili brawo na stojąco.

"Ta sztuka jest genialna!"

Maciej Ulewicz, który prowadzi program „Kultura do kwadratu" w Polsat News, zachwycał się publicznie przedstawieniem. Sam był na premierze i serdecznie poleca spektakl.

Zdanie to podziela Thun-Janowski

Dyrektor Kultury miasta stołecznego Warszawy był również zachwycony tematyką obejrzanego spektaklu.

Pod teatrem tłumy protestujących

Tutaj możecie zobaczyć najbardziej bulwersującą scenę

A tak wygląda autor tej "sztuki"

Co o tym myślisz? Koniecznie podziel się opinią w komentarzu!
Komentarze. Dołącz do dyskusji.

Polub Miss Gorilla. Obserwuj nas na Facebooku.