Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Przez Ten Popularny Błąd Stracisz Prawko Na 15 Lat! Prawo Wchodzi w Życie.

7 kwietnia 2017
przez Miss Gorilla Team   |   304,8 tys. wyświetleń
Przez Ten Popularny Błąd Stracisz Prawko Na 15 Lat! Prawo Wchodzi w Życie.

Zmiany mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Jedni się cieszą i uważają, że są bardzo potrzebne, inni z kolei twierdzą, że są zbyt rygorystyczne i łamią prawa kierowców.

Ministerstwo Sprawiedliwości pracowało nad poprawkami od wielu miesięcy. Zmiany mają uderzyć w piratów drogowych, którzy nie zatrzymują się do kontroli policyjnych. Od teraz każdy, kto zignoruje polecenie zatrzymania się… popełni przestępstwo! Nie dość, że może za to iść do więzienia na 5 lat, to jeszcze zostanie mu odebrane prawo kierowania pojazdami na maksymalnie 15 lat.

Wszystko przez statystyki?

Według oficjalnych danych z 2015 roku, aż 24 tysiące kierowców zignorowało policjantów próbujących zatrzymać ich do rutynowej kontroli.

To nie koniec zmian!

1. Od teraz każdy, kto spowoduje wypadek pod wpływem alkoholu lub środków odurzających będzie musiał odsiedzieć minimum 2 lata w więzieniu.

2. Jeżeli będziesz prowadził samochód mimo że zostało Ci zabrane prawo jazdy za przekraczanie prędkości, będzie groziło Ci 2 lata pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów przez okres 15 lat!

3. Jeżeli już posiadasz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a wsiądziesz za kółko, trafisz do więzienia na 5 lat.

4. Zmiany obejmują także regulacje dotyczące badania trzeźwości kierowców. Od tej pory będą one przeprowadzane bardzo często, a nie tylko wobec osób, co do których policja podejrzewa, że mogą być pod wpływem alkoholu.

Co sądzisz o zmianach? Przesada, czy dobry pomysł?
Komentarze. Dołącz do dyskusji.