Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Przymocował Plastikowe Butelki Do Kartonu i Zawiesił Na Oknie. Kiedy Dowiesz Się Dlaczego, Będziesz Chciał Spróbować!

28 lipca 2017
przez Miss Gorilla Team   |   17,2 tys. wyświetleń
Przymocował Plastikowe Butelki Do Kartonu i Zawiesił Na Oknie. Kiedy Dowiesz Się Dlaczego, Będziesz Chciał Spróbować!

Czasami najprostsze rozwiązania okazują się najbardziej skuteczne. Ta metoda jest nie tylko efektywna, ale przede wszystkim nic nie kosztuje, bo materiały masz na pewno w swoim domu!

Wszyscy marzymy o upalnym lecie. Prawda jest jednak taka, że ciężko jest wytrzymać tak wysokie temperatury na dłuższą metę. Mieszkańcy najgorętszych rejonów świata często muszą w upały zamykać się w domach, bo pogoda jest nie do zniesienia. Niestety w wielu ubogich krajach takich jak Bangladesz, sprawa ma się jeszcze gorzej, bo nie każdy może sobie pozwolić chociażby na zakup wiatraka. W tym kraju prawie 30 tysięcy osób nie posiada w domach elektryczności, a temperatury w lecie wynoszą około 45 stopni.

Eco-Cooler

Ten system okazał się prawdziwym przełomem! Agencja reklamowa z Bangladeszu wymyśliła bardzo mądre rozwiązanie, które przyniosło ulgę wielu ludziom. Eco-Cooler to klimatyzacja bez zasilania, którą można wykonać samodzielnie przy użyciu kartonu i plastikowych butelek. Wystarczy w kartonie zrobić otwory, a następnie przymocować przecięte na pół butelki (bez dna) do otworów. Taki sprzęt montuje się w oknach.

Jak to działa?

Gorące powietrze trafia do butelki, a następnie przechodzi przez szyjkę, gdzie staje się słabsze i chłodniejsze o około 5 stopni. Dla tych ludzi to spora różnica. Taki system zamontowało już ponad 25 tysięcy gospodarstw domowych.

Zobacz, jak to zrobić!

Udostępnij znajomym. Może kiedyś przyda im się ten trik!
Komentarze. Rozpocznij dyskusję.