Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Rodzina Długo Szukała 4-Letniego Chłopca. Kiedy 25 Lat Później Słyszą Pukanie Do Drzwi, Poznają Szokującą Prawdę.

5 lipca 2017
przez Miss Gorilla Team   |   34,0 tys. wyświetleń
Rodzina Długo Szukała 4-Letniego Chłopca. Kiedy 25 Lat Później Słyszą Pukanie Do Drzwi, Poznają Szokującą Prawdę.

Saroo urodził się w Indiach. Był normalnym szczęśliwym dzieckiem. Dużo czasu spędzał ze swoim bratem Guddu, który był od niego kilka lat starszy. W Indiach normalne jest to, że dzieci w młodym wieku zaczynają pracować, aby wesprzeć swoich rodziców finansow

Ten pomysł miał tragiczne konsekwencje...

Starszy brat zostawił brata w jednym z wagonów i zabrał się za swoje obowiązki. Zaproponował Saroo, żeby się przespał, aż nie skończy sprzątać i razem wrócą do domu. Niestety kiedy obudził się, cały pociąg był pusty, a on nie wiedział, gdzie się znalazł. Okazało się, że dojechał aż do Kalkuty w południowo-wschodnich Indiach.

Kiedy smutny błąkał się po ulicach, zauważył go pewien chłopak, który zaprowadził go do ośrodka, w którym przebywały osierocone dzieci. Chłopiec niestety nie wiedział skąd jest, ani nie miał przy sobie żadnych dokumentów, wiec pracownicy placówki nie mogli mu pomóc wrócić do domu. Został wpisany na listę adopcyjną.

Pewna australijska rodzina postanowiła go zaadoptować

Saroo miał szczęście. Bardzo szybko pojawili się ludzie, którzy postanowili go zaadoptować. Dzięki temu wiódł spokojne, radosne życie wśród ludzi, którzy go pokochali. Jednak czuł, że brakuje mu najbliższych.

W tym czasie matka chłopca rozpaczliwie szukała go w całych Indiach, nie wiedząc nawet, że dziecko znajduje się już w innym państwie. Po kilku latach straciła nadzieję na odnalezienie dziecka.

Kiedy dorósł, zaczął szukać miejsca, z którego pochodzi

Saroo pamiętał, że pochodzi z Indii. Zadbała o to jego matka zastępcza, która powiesiła w jego pokoju mapkę, którą kupiła kiedy pojechała odebrać dziecko z ośrodka adopcyjnego. Każdego dnia przeglądał mapy szukając jakiegoś śladu. Skupił się na okolicach Kalkuty, gdzie go znaleziono, W końcu się udało. Rozpoznał most, na którym był z bratem w dniu, w którym się zgubił. Następnie odkrył, że miasto z którego pochodzi to najprawdopodobniej Ganesh Talai. Natychmiast podjął decyzję o zakupie biletu.

W końcu stanął przed drzwiami swojego domu

Serce biło mu jak szalone. Na progu przywitały go 3 kobiety. Jedna z nich natychmiast rozpoznała w nim małego Saroo. Rzuciła mu się w objęcia i rozkleiła się. Następnie zadzwoniła do do reszty rodzeństwa i poinformowała ich, że Saroo odnalazł się po 25 latach! Niestety miała dla niego przykrą wiadomość. Guddu już nie żył. Zmarł rok po zaginięciu chłopca w wypadku na kolei. Reszta rodziny nie posiadała się ze szczęścia, że chłopak do nich wrócił.

Obejrzyj krótki film o Saroo i jego rodzinie

"A Long Way Home"

Saroo wydał książkę pod tytułem Długa droga do domu, w której opisał swoje perypetie. Jego historia miała szczęśliwe zakończenie, chociaż wiele zaginionych dzieci spotyka dużo okrutniejszy los. Teraz Saroo pomaga swojej biologicznej rodzinie finansowo, bo dzięki kobiecie, która go adoptowała zdobył wykształcenie i dobrze płatną pracę.

Jesteś pod wrażeniem tej historii? Podziel się nią ze swoimi znajomymi!
Komentarze. Dołącz do dyskusji.

Polub Miss Gorilla. Obserwuj nas na Facebooku.