Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Pierwsza Kobieta u Której Zastosowano Rybią Skórę. Zobacz Jak Wyglądało Jej Ściąganie.

18 kwietnia 2017
przez Miss Gorilla Team   |   29,2 tys. wyświetleń
Pierwsza Kobieta u Której Zastosowano Rybią Skórę. Zobacz Jak Wyglądało Jej Ściąganie.

Każdy, kto doznał silnych oparzeń wie, jak trudno jest ich się pozbyć. Zazwyczaj blizny zostają na całe życie. Jednak pojawiła się nadzieja na rozpowszechnienie leczenia ran rybią skórą.

36-letnia kelnerka Maria Ines Candido da Silva doznała poważnych oparzeń podczas eksplozji. Kobieta była załamana, bo wiedziała, że jej skóra nigdy nie będzie już wyglądała tak, jak wcześniej. Zaczęła już powoli godzić się ze swoim wyglądem, kiedy lekarze zaproponowali jej nowatorski pomysł leczenia jej poparzeń.

Eksplozja butli gazowej

Do wypadku doszło kiedy Maria była na zmianie. Od kilku lat pracowała jako kelnerka w restauracji w Russas w północno-wschodniej części Brazylii. W wyniku pożaru, doznała licznych obrażeń na twarzy, szyi i ramionach.

Alternatywna terapia

Kiedy lekarze przyszli do Marii i zaproponowali, że nałożą na jej rany skórę Tilapii (ryby słodkowodnej), była w totalnym szoku. Co to za metody? - pomyślała.

Maria nie mogła słyszeć o takiej terapii, bo miała ona być wykonana po raz pierwszy na świecie. Po rozważeniu wszystkich za i przeciw zgodziła się.

Byłam zdesperowana. Zrobiłabym wszystko, żeby pozbyć się tego bólu i ran - wspomina.

Jak wygląda leczenie?

Zanim skóra z ryb zostanie wykorzystana, naukowcy poddają ją rygorystycznemu procesowi badań i analiz. Kiedy uznają, że nadaje się ona do celów leczniczych, usuwa się łuski, tkankę mięśniową, toksyny i wszelkie możliwe skażenia. Następnie jest rozciągana i laminowana. Później przez około 2 lata przechowuje się ją w lodówce. W efekcie otrzymujemy coś podobnego do ludzkiej skóry. Jest giętka i łatwo nadać jej odpowiedni kształt, żeby nałożyć ją na ranę.

Po okresie 3 tygodni, lekarze odrywają skórę. Zawarte w niej białko pomaga we wzroście komórek. Natomiast kolagen minimalizuje ryzyko infekcji i nadaje jędrności. Skóra ludzka ma więc idealne warunki, aby się zregenerować.

Leczenie trwało 20 dni. Kobieta stwierdziła, że bardzo jej się podobało i poleca je wszystkim, którzy borykają się podobnymi problemami.

Zobacz, jak wyglądało ściąganie rybiej skóry

Po sukcesie leczenia Marii, lekarze przeprowadzili ponad 50 podobnych procesów leczenia i potwierdzili skuteczność tego zabiegu.

Być może już niedługo ta metoda będzie stosowana w Polsce. Udostępnij i powiadom o tym swoich znajomych.
Komentarze. Rozpocznij dyskusję.