Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Jej Serce Bije Poza Klatką Piersiową. Można Je Zobaczyć Pod Cienką Warstwą Skóry!

24 lutego 2017
przez Miss Gorilla Team   |   16,9 tys. wyświetleń
Jej Serce Bije Poza Klatką Piersiową. Można Je Zobaczyć Pod Cienką Warstwą Skóry!

7-letnia dziewczynka cierpi na rzadką przypadłość, która uniemożliwia jej normalne funkcjonowanie. Każdego dnia dzielnie stawia czoła chorobie. Musi przejść trudną operację, żeby móc żyć tak, jak jej rówieśnicy.

Virsaviya Borun jest pod wieloma względami normalną siedmiolatką. Kocha rysować, tańczyć i chodzić do szkoły. Jednak cierpi na ciężką chorobę, która uniemożliwia jej żyć, tak jak jej rówieśnicy.

Nietypowa przypadłość

Dziewczynka cierpi na pentalogia cantrella, jest to rzadki zespół wad wrodzonych, który obejmuje ektopię serca – narząd ten rośnie poza jej klatką piersiową. Przypadłość ta trafia się z prawdopodobieństwem 1:8 mln urodzeń.

Virsaviya nie ma kawałka mostka. W rezultacie można zobaczyć, że jej serce bije pod cienką warstwą skóry na jej brzuchu. Kiedy dziewczynka kaszle można zobaczyć nie tylko bicie jej serca, ale także uwypuklenia jelita na jej brzuchu.

Virsaviya wraz z matką Dari pochodzą z Rosji. Obecnie zbierają środki na operację ratującą życie dziewczynki, która miałaby się odbyć w Stanach Zjednoczonych.

Mieszkają tam od dwóch lat, żeby być pod stałą opieką specjalistów. Po narodzeniu dziecko miało małe szanse na przeżycie, ale obecnie lekarze są optymistyczni. Jeżeli 7-latka przejdzie operację, najprawdopodobniej będzie rozwijać się prawidłowo.

Szpital w Bostonie jest już przygotowany na zabieg, ale dziewczynka ma zbyt wysokie ciśnienie krwi, więc operacja jest od 2 lat przekładana.

Dziewczyna mimo wszystko jest bardzo pogodna i każdego zaraża uśmiechem.

Tutaj możecie zobaczyć, jak wygląda bicie serca u dziewczynki

Zebrano dopiero 70 tysięcy dolarów. Potrzene jest jeszcze 2 razy tyle. Na stronie youcaring.com, odbywa się zbiórka. Ludzie dobrej woli wspierają dziewczynkę i jej mamę, bo są poruszeni ich przejmującą historią.

A tak wygląda codzienność tego biednego dziecka

To bardzo smutna historia :( Trzymamy kciuki, żeby jak najszybciej udało się uzbierać potrzebne środki i przeprowadzono operację! Udostępnij ten post swoim znajomym!
Komentarze. Dołącz do dyskusji.

Polub Miss Gorilla. Obserwuj nas na Facebooku.