Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Słupsk: Przebiegły proboszcz zawarł ze staruszką nieuczciwą umowę. Kobieta raczej nie ma szans na wygraną przed sądem.

9 sierpnia 2017
przez Miss Gorilla Team   |   7,7 tys. wyświetleń
Słupsk: Przebiegły proboszcz zawarł ze staruszką nieuczciwą umowę. Kobieta raczej nie ma szans na wygraną przed sądem.

Wiele starszych osób bezgranicznie ufa duchownym, co czasami prowadzi do takich właśnie dramatów. Ksiądz to też człowiek, a chciwość to cecha ludzka.

88-letnia Lidia mieszka sama w Słupsku. Cztery lata temu przeprowadziła się do mniejszego mieszkania blisko morza na strzeżonym osiedlu, wartego około 500 tysięcy złotych. Tam poznała księdza, który pełnił funkcję proboszcza w jej nowej parafii. Kobieta postanowiła kiedyś udać się do niego po radę.

Chciała przekazać mieszkanie na Caritas, ale duchowny przekonał ją, żeby przepisała je na niego

Pani Lidia darzyła księdza ogromnym szacunkiem, więc nawet nie przypuszczała, że ten mógłby chcieć ją oszukać. W zamian za darowiznę, duchowny miał zapewnić jej opiekę do śmierci i opłacanie wszystkich rachunków. Umowę sporządzili u notariusza. Ksiądz jednak nie zamierzał się z niej wywiązać.

Duchowny nie pomagał w żaden sposób kobiecie, ani nie płacił rachunków. Często za to wpadał do niej do domu "na herbatkę", zupełnie bez zapowiedzi. Bardzo ją to denerwowało. W końcu poszła po poradę do adwokata. Ten wysłał do księdza list zobowiązujący go do dobrowolnego przeniesienia własności z powodu niewywiązywania się z umowy.

Sprytny ksiądz zrzucił całą odpowiedzialność na swojego brata

Ksiądz został przeniesiony do innej parafii. Postanowił więc przepisać mieszkanie swojemu bratu i przenieść na niego obowiązek opiekowania się staruszką. Pani Lidia nie zamierza jednak odpuścić i chce walczyć w sądzie o swoje mieszkanie. Niestety prawnicy przewidują, że prawdopodobnie nie uda jej się odzyskać własności.

Co sądzisz o zachowaniu duchownego? Dlaczego osoba, która powinna świecić przykładem, zachowała się w ten sposób?




Komentarze. Dołącz do dyskusji.