Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Śmiertelnie Chory 92-Latek Nietypowo Pomaga Bezdomnym. Brawo!

23 czerwca 2017
przez Miss Gorilla Team   |   1,2 tys. wyświetleń
Śmiertelnie Chory 92-Latek Nietypowo Pomaga Bezdomnym. Brawo!

Morrie Boogaart ma raka skóry i nie pozostało mu już wiele dni życia. Zamiast rozpaczać nad swoim losem, znalazł sposób, żeby zrobić coś dobrego.

Boogaart nauczył się szydełkować od swojej córki. Bardzo mu się to spodobało i postanowił pożytecznie wykorzystać nową umiejętność. Od kilkunastu lat robi wełniane czapki i kapelusze, które trafiają do bezdomnych i potrzebujących. Od 2001 roku zrobił ich już 8 tysięcy!

"Są naprawdę ciepłe. Robię różnokolorowe nakrycia, żeby każdy mógł wybrać takie, jakie mu się podoba."

Mężczyzna poświęca na to bardzo dużo czasu. Czasami robi czapki do późnej nocy. Uwielbia jednak to zajęcie i twierdzi, że wcale go nie męczy. Mniej więcej co 2 dni powstaje nowe nakrycie głowy.

Jego córka Karen, co jakiś czas załadowuje pudła i zawozi je takim organizacjom jak np. Armia Zbawienia, które przekazują je potrzebującym.

Odkąd o historii Morriego usłyszał cały świat, mężczyzna nie przestaje dostawać prezentów. Listy, kwiaty, słodycze oraz... materiały do robienia kolejnych czapek! Z tego ostatniego cieszy się najbardziej!

Takie czapki to coś więcej niż zwykle nakrycie głowy, które zapewniają ludziom ciepło. To także wspaniały prezent, który został wykonany z miłości i daje bezdomnym świadomość, że są dla kogoś ważni.

Udostępnij historię tego wspaniałego człowieka swoim znajomym!
Komentarze. Dołącz do dyskusji.