Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Rodzina Śmiertelnie Chorej 9-Latki Urządziła Zbiórkę Pieniędzy, Żeby Spełnić Jej Wielkie Marzenie. Dziewczynce Zostało Niewiele Czasu.

4 marca 2017
przez Miss Gorilla Team   |   1,7 tys. wyświetleń
Rodzina Śmiertelnie Chorej 9-Latki Urządziła Zbiórkę Pieniędzy, Żeby Spełnić Jej Wielkie Marzenie. Dziewczynce Zostało Niewiele Czasu.

Jeszcze do niedawna była zwykłym, normalnym dzieckiem. Wszystko zmieniło się przed Świętami Bożego Narodzenia. Dziewczynka skarżyła się na silny ból głowy. Pewnego dnia obudziła się z opadniętą powieką.

Stacy i Harold mieszkają w Stanach Zjednoczonych razem z trójką dzieci. Kilka miesięcy temu wiedli szczęśliwe, bezproblemowe życie. Wszystko zmieniło się, kiedy najstarsza córka Ciara zaczęła mieć niepokojące objawy.

Rodzice natychmiast pojechali z nią do szpitala. Spędzili 6 godzin na badaniach. Po wykonaniu tomografii, lekarze nie dali jednoznacznej odpowiedzi. Zalecili obserwować dziecko przez kilka dni i wysłali rodzinę do domu.

Kilka dni później dostali telefon ze szpitala

Zauważono na zdjęciu rozwijającego się guza mózgu. Kiedy jej rodzice usłyszeli diagnozę, nie mogli wyjść z szoku. Wiedzieliśmy, że coś jest nie tak, ale nikt nie spodziewał się czegoś takiego.

Ciara została wysłana do szpitala neurologicznego, w którym specjalista potwierdził przypuszczenia – dziewczynka ma złośliwego guza mózgu.

Nowotwór dziecięcy

Zdiagnozowano u niej rodzaj nowotworu zwanego DIPG, który dotyka głównie dzieci w wieku od 4 do 11 lat. Atakuje część mózgu, która kontroluje tętno, oddech, zdolność połykania, wzrok i zdolność równowagi.

To kwestia miesięcy

Nie wiedzieliśmy ile zostało nam czasu. Od lekarzy usłyszeliśmy: To nawet nie jest kwestia roku, tylko miesięcy.

Strach, rozpacz i bezradność

To, co przeżywali jej rodzice po dowiedzeniu się o diagnozie jest nie do opisania. Postanowili jednak nie mówić swoim dzieciom o tym, jak poważną chorobę ma ich siostra. Ciara wie, że jest bardzo chora, ale ma nadzieję, że uda się ją wyleczyć. To byłoby dla dzieci za dużo, jakby poznały prawdę. Małżeństwo zdecydowało, że poświęcą wspólny czas, jaki im został, na spełnienie największego marzenia ich córeczki.

Lista życzeń

9-latka kocha podróżować. Pierwszy punkt na liście? Park wodny Great Wolf Lodge. Ciara uwielbia pływać i zawsze chciała tam pojechać. Kolejne miejsce do odwiedzenia to Disneyland. Jeżeli starczy czasu, wybierzemy się także w odwiedziny do naszych krewnych, którzy mieszkają na Hawajach. Cokolwiek będzie chciała zobaczyć – pojedziemy tam. Teraz chce jak najwięcej przebywać na plaży, więc przychodzimy tu każdego dnia.

6 tygodni radioterapii

Kilka dni temu rozpoczęła intensywną radioterapię. Niestety szanse na wyleczenie guza są niewielkie. Po leczeniu rodzice mają zamiar kontynuować swój plan odwiedzania wszystkich zakątków świata, które chciałaby zobaczyć Ciara.

To niesamowicie ciekawe świata dziecko

Ciara kocha zwierzęta, sztukę i kolarstwo. Przez jakiś czas była szkolną cheerleaderką. Chciała by wszystkiego w życiu spróbować. Ma wielkie serce i wspaniałą osobowość – mówi jej mama Stacie.

Na stronie GoFundMe rodzina prosi o pomoc w zebraniu środków na spełnianie marzenia jej córeczki.

Tutaj możecie zobaczyć tą niesamowitą dziewczynkę

Podzielcie się tą wzruszającą historią ze swoimi znajomymi!
Komentarze. Rozpocznij dyskusję.

Polub Miss Gorilla. Obserwuj nas na Facebooku.