Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Miałeś Stłuczkę? Nie Daj Zarobić Mechanikowi! Tym Prostym Sposobem Naprawisz Swój Zniszczony Zderzak.

15 lutego 2017
przez Miss Gorilla Team   |   30,0 tys. wyświetleń
Miałeś Stłuczkę? Nie Daj Zarobić Mechanikowi! Tym Prostym Sposobem Naprawisz Swój Zniszczony Zderzak.

W życiu pewne są tylko trzy rzeczy: śmierć, podatki i wgniecenie w zderzaku. Nawet jeżeli jesteś ostrożny to nie przewidzisz sytuacji na drodze. Zdarzy się także, że nie zauważysz jakiegoś słupka, który wyrósł nie wiadomo skąd, kiedy i po co.

Musisz wiedzieć, że przynajmniej raz w życiu Ci się to zdarzy. Życzymy, żeby niezbyt często!

Powinieneś mieć z góry założony plan na takie zdarzenie. Oczywiście planem może być udanie się do najbliższego mechanika czy zakładu blacharskiego, ale z pewnością skroją Cię tam nierównomiernie do poziomu zniszczeń w aucie. Najwygodniej im zamówić nowy zderzak i po prostu wymienić - mało pracy, czysty zysk.

Jeżeli nie odpadł lakier ze zderzaka to mamy dla Ciebie ciekawsze sposoby rozwiązania problemu!

Możesz zaoszczędzić trochę ciężko zarobionych pieniędzy i sam usunąć taką usterkę. Istnieje wiele sposobów, ale my pokażemy cztery najprostsze. Naprawisz swój zderzak w domu, bez zniszczenia lakieru i bez zbędnych wydatków.

Pokazane sposoby pozwalają na usunięcie wgniecenia z plastikowych zderzaków oraz popularnych, stalowych karoserii. Zapomnij o oszczędności, gdy masz samochód z włókna szklanego czy aluminium. Oczywiście są sposoby, ale to temat na zdecydowanie dla fanów majsterkowania w warsztacie. My ograniczymy się do pokazania prostych i skutecznych metod, które działają w 90% przypadków.

Metoda 1. Użyj wrzącej wody

Polej wrzątkiem zderzak w okolicy wgniecenia. Pod wpływem temperatury, tworzywo sztuczne nabierze elastyczności. Jak tylko materiał się rozgrzeje, wypchnij wgniecenie od środka - zderzak powinien wrócić do pierwotnego kształtu. Ponieważ ciepło nie utrzyma się zbyt długo, trzeba działać szybko. Czynność możesz powtarzać, aż do skutku.

Zobacz, jakie to proste!

Metoda 2. Użyj suszarki do włosów i sprężonego powietrza

Sposób usunięcia wgniecenia w tworzywie sztucznym za pomocą dwóch narzędzi: suszarki do włosów i sprężonego powietrza. Rozpocznij od rozgrzania suszarką miejsca z wgnieceniem. Użyj funkcji z najwyższą temperaturą. Ten zabieg spowoduje, że tworzywo sztuczne stanie się elastyczne i zacznie się rozszerzać. Szybko użyj sprężonego powietrza i zacznij rozpylać w tym samym miejscu. Zimne powietrze spowoduje, że plastik zacznie się kurczyć i wgniecenie zniknie.

Metoda 3. Użyj przepychacza do rur

Tym urządzeniem nie tylko przepchasz zatkany odpływ w łazience, ale także pozbędziesz się małych i średnich wgnieceń na karoserii samochodu. Wystarczy polać wodą wgniecenie i gumę i rozpocząć wciskanie i pociąganie za rączkę przepychacza. Rób to tak długo, aż blacha nie wróci na swoje miejsce. Upewnij się, żeby kupić przepychacz do zlewozmywaków a nie taki do toalet. Ten pierwszy ma inny kształt gumowej części.

Metoda 4. Za pomocą specjalnego narzędzia

Jeżeli powyższe metody okażą się w Twoim przypadku nieskuteczne, możesz jeszcze spróbować użyć specjalnego narzędzia do usuwania wgnieceń. Opinie na temat tego produktu są bardzo różne, ale koszt to kilkadziesiąt do stu złotych.

Niezłe, co?

Wyślij ten artykuł znajomym. Zwłaszcza zimą może im się to przydać:)
Komentarze. Dołącz do dyskusji.

Polub Miss Gorilla. Obserwuj nas na Facebooku.