Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Strażacy Wyciągnęli Spod Gruzów Martwą 9-Latkę. Kiedy Zobaczyli Co Znajdowało Się Pod Nią, Nie Potrafili Powstrzymać Łez.

13 kwietnia 2017
przez Miss Gorilla Team   |   88,3 tys. wyświetleń
Strażacy Wyciągnęli Spod Gruzów Martwą 9-Latkę. Kiedy Zobaczyli Co Znajdowało Się Pod Nią, Nie Potrafili Powstrzymać Łez.

Na jej pogrzeb przyszły tłumy. Każdy chciał zobaczyć i pożegnać dziewczynkę, która zrobiła coś tak odważnego. Ta historia jest poruszająca z wielu powodów.

24 sierpnia 2016 roku Włochy nawiedziło jedno z najtragiczniejszych trzęsień ziemi w historii. Zginęło około 300 osób, a ponad 400 zostało rannych.

Na skutek tego trzęsienia ziemi o sile 6,2 stopni w skali Richtera, ponad 2,5 osób straciło dach nad głową. Całe miasto Pescara del Toronto zostało zdewastowane.

Wśród wszystkich strasznych historii, które dotknęły tych ludzi, znalazła się jedna, która szczególnie poruszyła serca ludzi na całym świecie. Ratownicy pod gruzami zawalonego domu znaleźli dwie dziewczynki. Niestety jedna z nich, po 16 godzinach spędzonych pod gruzami, była już martwa.

Niesamowicie smutna historia

Giulia Renaldo miała tylko 9 lat. Swoim ciałem osłoniła młodszą siostrę przed spadającymi gruzami. Niestety jej obrażenia były na tyle poważne, że zmarła zanim ją znaleziono. Kiedy strażacy wyjęli jej ciało i zobaczyli pod nim przerażoną 4-latkę, rozpłakali się. Było im strasznie przykro, że przybyli za późno, aby uratować obie dziewczynki. Jeden ze strażaków postanowił napisać do małej bohaterki list...

Witaj kochanie,

Wybacz nam, że przybyliśmy za późno, żeby Cię wyciągnąć spod gruzów. Kiedy Cię znaleźliśmy, już nie oddychałaś. Chciałbym, żebyś wiedziała, że robiliśmy wszystko, co w naszej mocy żeby Cię uratować.

Kiedy wrócę do mojego domu w l'Aguila, będę wiedział, że Ty będziesz patrzyła na mnie z nieba i świeciła mi nocą jak gwiazda. Żegnaj aniołku, kocham Cię, chociaż nigdy nie mieliśmy okazji się poznać. Andrea

Na końcu tego wzruszającego listu, mężczyzna dorysował małe serduszko. Jego treść poruszyła miliony ludzi na całym świecie. To niesamowite, że w obliczu tak wielkiej tragedii, ta 9-letnia dziewczynka nie myślała o sobie, tylko poświęciła się, żeby uratować siostrę.

Trumna dziewczynki została wystawiona razem z innymi 34 trumnami, w których znajdowały się ofiary tej straszliwej katastrofy.

Biskup Giovanni d'Ercole powiedział nad jej trumną: Życie i śmierć stanęły twarzą w twarz - a dla Giorgii zwyciężyło życie.

Możemy być z niej dumni. Udostępnij tę niesamowitą historię innym!
Komentarze. Dołącz do dyskusji.

Polub Miss Gorilla. Obserwuj nas na Facebooku.