Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Strażnik Zaczął Uczyć Więźniów Tańca, Żeby Przełamać Codzienną Rutynę. Teraz Brakuje Miejsc Na Ich Występy!

14 lipca 2017
przez Miss Gorilla Team   |   10,4 tys. wyświetleń
Strażnik Zaczął Uczyć Więźniów Tańca, Żeby Przełamać Codzienną Rutynę. Teraz Brakuje Miejsc Na Ich Występy!

Jeżeli byłeś kiedyś na wakacjach za granicą, na pewno tamtejsze więzienia nie były numerem 1 na liście miejsc do odwiedzenia. Sytuacja wygląda zupełnie inaczej w pewnym filipińskim miasteczku o nazwie Cebu.

W więzieniu na Filipinach dzieją się niecodzienne rzeczy. Otóż kilka lat temu przybył tam na zaproszenie Travis Payne, który był wieloletnim choreografem Michaela Jacksona.

To miał być tylko element codziennego treningu

Kiedy w 2000 roku strażnik Gracia wprowadził elementy tańca do zajęć dla odbywających tam kary mężczyzn, nie przypuszczał, że za kilka lat ludzie z całego świata będą marzyć o obejrzeniu ich występów. Ta forma aktywności tak bardzo spodobała się więźniom, że nie mogli doczekać się kolejnych zajęć. Strażnicy byli pod wrażeniem, obserwując jak pozytywny wpływ ma na więźniów taniec. Stali się bardziej koleżeńscy i lepiej się zachowywali.

Zatańczenie do Thrillera było dla nich bardzo ambitnym zadaniem

Nauka tego układu zajęła im wiele miesięcy, ale opłaciło się. 15000 więźniów zatańczyło do znanego na całym świecie hitu Michaela Jacksona i niespodziewanie odnieśli niebywały sukces. Nagranie udostępnione na YouTube, w ciągu 3 tygodniu zdobyło 6 milionów wyświetleń! Dzięki ogromnemu zainteresowaniu, jakie wzbudzali tańczący więźniowie, otworzono filipińskie więzienie dla zwiedzających. Występy odbywają się raz w miesiącu w sobotę.

Znaleźli się krytycy tego pomysłu

Miguel Cortez, profesor psychologii z Uniwersytetu w Manili uważa, że jest to strata czasu. Według niego, ta godzina dziennie, którą więźniowie przeznaczają na taniec, powinna być spożytkowana na inne cele, np. resocjalizację. Na szczęście ta metoda ma wielu zwolenników i jest szansa na to, że inne więzienia również zaczną wdrażać podobne zajęcia.

Obejrzyj ich niesamowity występ!

A Ty, co o tym sądzisz? Czy taniec to dobry sposób na resocjalizację?
Komentarze. Dołącz do dyskusji.