Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

9 Popularnych Błędów, Które Codziennie Popełniasz i Szkodzisz Swojej Skórze. Czwarty Jest Najgroźniejszy.

14 marca 2017
przez Miss Gorilla Team   |   22,8 tys. wyświetleń
9 Popularnych Błędów, Które Codziennie Popełniasz i Szkodzisz Swojej Skórze. Czwarty Jest Najgroźniejszy.

Wydaje Ci się, że prawidłowo dbasz o swoją skórę, a mimo to borykasz się z niedoskonałościami? Najprawdopodobniej popełniasz przynajmniej jeden z tych błędów. Sprawdź który!

#1 Zapominasz o kremie do twarzy przed i po kąpieli w basenie

Basenowa woda jest pełna chemii. Niestety sprawia ona, że nasza skóra szybko staje się sucha, odwodniona i łuszcząca. Zanim wejdziesz na basen nałóż krem, który szybko się wchłania, a po wizycie na basenie umyj porządnie twarz i również zaaplikuj nawilżający krem.

#2 Nie kąpiesz się od razu po treningu

Niektórzy ludzie nie lubią kąpać się w publicznych prysznicach, bo przeszkadza im brak komfortu i nie zawsze czyste kabiny. Jest to poważny błąd. Zanim wrócimy do domu i weźmiemy kąpiel, nasze pory pod wpływem potu zablokują się i za krótki czas mogą powstać nam niechciane pryszcze.

#3 Zbyt często wykonujesz peeling twarzy

Peelingi są świetnym zabiegiem pozwalającym odblokować pory i złuszczyć naskórek, dzięki czemu nasza skóra ma piękny, promienny wygląd. Jednak zbyt często wykonywane przyniosą więcej szkody niż pożytku. Najczęściej dochodzi do podrażnień i rozwoju stanów zapalnych, zwłaszcza, jeżeli mamy problemy z trądzikiem. Stosuj więc peelingi nie częściej niż raz w tygodniu.

#4 Nie czyścisz ekranu telefonu

Zauważyłeś wypryski na policzkach? Jeżeli tak, to najprawdopodobniej przyczyną tego są bakterie, które przenosisz z ekranu na swoją twarz. Badania wykazały, że na naszych telefonach jest 10 razy więcej bakterii niż na sedesie! Koniecznie zaopatrz się więc w specjalne chusteczki do czyszczenia ekranu telefonu i najlepiej przecieraj go kilka razy dziennie.

#5 Twoje pędzle od makijażu są dezynfekowane raz do roku

Kobiety nie zdają sobie sprawy, ile bakterii zostaje na pędzlach i gąbeczkach do nakładania podkładu. Dlatego najlepiej zaopatrzyć się w specjalne chusteczki czyszczące, lub po prostu minimum co 2-3 dni myć je pod bieżącą wodą.

#6 Nie zwracasz uwagi na to, co jesz

Cukier i produkty tłuste są wrogiem numer jeden zdrowej skóry. Niby wszyscy o tym wiemy, ale często ulegamy pokusie i kupujemy słodkie lub słone przekąski. Ratunkiem jest ułożenie zbilansowanej diety, zawierającej niezbędne witaminy i minerały.

#7 Kąpiesz się w zbyt ciepłej wodzie

Każdy lubi od czasu do czasu wziąć gorącą, relaksującą kąpiel. Niestety nasza skóra bardzo tego nie lubi. Jest to przyczyną niszczenia warstwy ochronnej skóry, która pomaga utrzymać wilgotność w głębszych partiach skóry, w efekcie czego szybciej powstają zmarszczki. Woda, w której kąpiemy się, powinna mieć temperaturę pokojową.

#8 Nie zwracasz uwagi na sygnały, które wysyła Ci Twoje ciało

Typowe problemy kosmetyczne, takie jak podrażnienie, zaczerwienienie czy obrzęk twarzy, powinien skłonić Cię do znalezienia przyczyny tej dolegliwości. Może się okazać, że jest to ostrzeżenie o poważniejszych problemach, z którymi boryka się Twój organizm. Zaniedbanie ich może prowadzić do nieprzyjemnych skutków.

#9 Pijesz za mało wody

Dostarczanie odpowiedniej ilości wody każdego dnia naszemu organizmowi, to klucz do osiągnięcia pięknej skóry. Postaraj się wypijać minimum 2 litry wody dziennie, a twoja skóra będzie nawilżona i promienna.

Wiedziałeś o tym? Udostępnij te porady swoim znajomym!
Komentarze. Dołącz do dyskusji.

Polub Miss Gorilla. Obserwuj nas na Facebooku.