Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Tajemnica Torebki Królowej Elżbiety II Rozwiązana. Nie Uwierzysz, Dlaczego Zawsze Ma Ją Przy Sobie.

21 marca 2017
przez Miss Gorilla Team
Tajemnica Torebki Królowej Elżbiety II Rozwiązana. Nie Uwierzysz, Dlaczego Zawsze Ma Ją Przy Sobie.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, po co królowa Elżbieta II paraduje z torebką podczas oficjalnych wizyt? Jeżeli myślisz, że nosi w niej coś ważnego, to jesteś w błędzie.

Sally Bedell Smith, która pisze biografię królowej, zdradziła, że tradycja dworu mówi, iż prawdziwa królowa powinna mieć w swojej torebce zawsze lusterko, szminkę, długopis, kilka monet i okulary do czytania. Jednak Elżbieta II używa torebek jako... koła ratunkowego!

Okazuje się, że monarchini opatentowała bardzo sprytny i subtelny sposób na komunikowanie za pomocą torebki pracownikom królewskiego dworu pewnych sygnałów. Zobaczcie co oznaczają poszczególne gesty:

Przełożenie torebki z ręki do ręki

Dworzanie otrzymują w ten sposób znak, że królowa jest gotowa do zakończenia prowadzonej dyskusji. Wtedy jej świta subtelnie zajmuje rozmówcę królowej rozmową, a monarchini może się spokojnie oddalić.

Położenie torebki na stół

To zachowanie oznacza, że Elżbieta II chce, aby bieżące wydarzenie skończyło się w ciągu najbliższych 5 minut.

Torebka położona na podłodze

Królowa nie ma dłużej ochoty konwersować ze swoim rozmówcą lub chce opuścić wydarzenie i prosi o wybawienie jej z opresji.

Przesuwanie pierścienia

To jest najbardziej wyraźny znak dla jej pracowników, że potrzebuje natychmiastowej pomocy w odprawieniu nachalnego gościa.

Mamy nadzieję, że jeżeli kiedyś będziecie rozmawiać z Królową, nie zobaczycie żadnego z powyższych sygnałów. :) Udostępnijcie te ciekawostki swoim znajomym!
Komentarze. Dołącz do dyskusji.