Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Tajemnica Torebki Królowej Elżbiety II Rozwiązana. Nie Uwierzysz, Dlaczego Zawsze Ma Ją Przy Sobie.

21 marca 2017
przez Miss Gorilla Team   |   73,2 tys. wyświetleń
Tajemnica Torebki Królowej Elżbiety II Rozwiązana. Nie Uwierzysz, Dlaczego Zawsze Ma Ją Przy Sobie.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, po co królowa Elżbieta II paraduje z torebką podczas oficjalnych wizyt? Jeżeli myślisz, że nosi w niej coś ważnego, to jesteś w błędzie.

Sally Bedell Smith, która pisze biografię królowej, zdradziła, że tradycja dworu mówi, iż prawdziwa królowa powinna mieć w swojej torebce zawsze lusterko, szminkę, długopis, kilka monet i okulary do czytania. Jednak Elżbieta II używa torebek jako... koła ratunkowego!

Okazuje się, że monarchini opatentowała bardzo sprytny i subtelny sposób na komunikowanie za pomocą torebki pracownikom królewskiego dworu pewnych sygnałów. Zobaczcie co oznaczają poszczególne gesty:

Przełożenie torebki z ręki do ręki

Dworzanie otrzymują w ten sposób znak, że królowa jest gotowa do zakończenia prowadzonej dyskusji. Wtedy jej świta subtelnie zajmuje rozmówcę królowej rozmową, a monarchini może się spokojnie oddalić.

Położenie torebki na stół

To zachowanie oznacza, że Elżbieta II chce, aby bieżące wydarzenie skończyło się w ciągu najbliższych 5 minut.

Torebka położona na podłodze

Królowa nie ma dłużej ochoty konwersować ze swoim rozmówcą lub chce opuścić wydarzenie i prosi o wybawienie jej z opresji.

Przesuwanie pierścienia

To jest najbardziej wyraźny znak dla jej pracowników, że potrzebuje natychmiastowej pomocy w odprawieniu nachalnego gościa.

Mamy nadzieję, że jeżeli kiedyś będziecie rozmawiać z Królową, nie zobaczycie żadnego z powyższych sygnałów. :) Udostępnijcie te ciekawostki swoim znajomym!
Komentarze. Dołącz do dyskusji.

Polub Miss Gorilla. Obserwuj nas na Facebooku.