Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

1.300 Uchodźców w Jednym Miejscu - Tak Wygląda Największy Niemiecki Obóz Dla Uchodźców w Tempelhof

21 grudnia 2016   ·   373 udostępnienia

Niegdysiejsze lotnisko Tempelhof w Berlinie jest obecnie miejscem zakwaterowania dla ponad 1,3 tys. uchodźców, którzy czekają na stałe miejsce zamieszkania na terenie Niemiec, a w tym czasie mają integrować się ze społecznością niemiecką.

Lotnisko zostało przystosowane do przyjęcia ponad 7 tys. uchodźców.

Ludzie którzy tu mieszkają, teoretycznie mają tu zostać tylko przez sześć tygodni, ale z powodu braku dostępnych lokali mieszkalnych, wielu z nich przebywa na terenie obozu o wiele dłużej.

Uchodźcy tu przebywający mają dach nad głową, otrzymują trzy posiłki dziennie i wszystko czego potrzebują do życia. Ale niepewność co do przyszłości i brak prywatnej przestrzeni życiowej pogłębiają ciągłe poczucie niebezpieczeństwa i dyskomfortu wśród mieszkańców obozu.

Widok z góry pokazuje kabiny - boksy mieszkalne, z których każdy mieści do 12 osób.

Część ścian boksów mieszkalnych została zdewastowana, a na części z nich pojawiło się graffiti.

Niektórzy mieszkańcy twierdzą, że warunku panujące w tym miejscu negatywnie wpływają na ich kondycje psychiczną.

W każdym boksie, przestrzeń mieszkalną dzieli między sobą zazwyczaj kilka rodzin.

Największa część mieszkańców to Syryjczycy i Afgańczycy, ubiegający się o azyl w Niemczech. Spotkać można tutaj także uchodźców z Erytrei oraz Iraku.

Lotnisko Tempelhof zostało wybudowane przez nazistów w 1930 roku. Na lotnisku często przebywał sam Adolf Hitler wraz z ówczesnym ministrem propagandy, Josephem Goebbelsem.

Lotnisko Tempelhof zostało niespodziewanie zamknięte w 2008 roku. Wywołało to spore kontrowersje i szereg spekulacji w mediach. W 2015 roku zostało przekształcone na obóz dla uchodźców.

Co o tym sądzisz?