Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Takiej Niespodzianki Się Nie Spodziewała! Dobrze, Że Nie Dostało Się w Ręce Dziecka!

10 maja 2017
przez Miss Gorilla Team   |   117,6 tys. wyświetleń
Takiej Niespodzianki Się Nie Spodziewała! Dobrze, Że Nie Dostało Się w Ręce Dziecka!

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że Jajko Kinder Niespodzianka jest na rynku od 1972 roku. Przy tak dużej i długiej produkcji niestety musimy mieć świadomość tego, że czasami zdarzy się coś nieoczekiwanego...

Jajko wprowadziła firma Ferrero

Ten smakołyk znany jest na całym świecie, a nie każdy wie jak długa jest jego historia. Stworzony produkt przez firmę Ferrero w 1972 roku cieszy się ogromnym powodzeniem. Czekoladowe jajko z zabawką w środku, którą poznajemy dopiero po otwarciu, podbiło serca milionów osób, nie tylko dzieci:)

W Stanach Zjednoczonych jajko jest zakazane

Jeżeli jesteś fanem jajka i nie możesz bez niego żyć w formie, jaką znamy w Polsce to niestety nie możesz jechać do Stanów Zjednoczonych. Tam umieszczanie zabawek wewnątrz produktu spożywczego jest zakazane. Zakaz wynika z prawa uchwalonego w 1938 roku.

W całej historii odnotowano trzy zgony w związku z zabawką

Przez ponad 40 lat obecności produktu na rynku, śmierć poniosły 3 wypadki śmiertelne. To oczywiście o trzy za dużo, ale biorąc pod uwagę ilości, jakie przeszły przez fabrykę i konsumentów, są to odosobnione przypadki, które zapewne wynikają z braku kontroli rodziców.

Znalazła igłę w czekoladzie!

Vikki Maguire-Granta nabyła Jajko Niespodziankę dla swojej małej córeczki. Zwyczajowo, pomagała jej przy otwarciu zarówno czekoladowego jajka jak i opakowania z zabawką. Ze zdumieniem i przerażeniem odkryła, że w czekoladzie zatopiona była igła. Gdyby nie kontrola i ostrożność kobiety, mogłoby dojść do tragedii. Kobieta nie uzyskała informacji zwrotnej od producenta.

Udostępnij i uświadom rodziców małych dzieci!
Komentarze. Dołącz do dyskusji.

Polub Miss Gorilla. Obserwuj nas na Facebooku.